Zavřít reklamu

Svůj život si dnes bez různých pomůcek, které nám pomáhají provádět jednodušší i velmi složité výpočty, neumíme představit. Právě na dnešní den připadá výročí patentování „výpočetního stroje“ – předchůdce klasické kalkulačky. Kromě toho si v dnešním díle Návratu do minulosti připomeneme také příchod prohlížeče Netscape Navigator 3.0.

Kalkulačkový patent (1888)

Williamu Sewardu Burroughsovi byl 21. srpna roku 1888 uznán patent z roku 1885 na “výpočetní stroj”. Burroughs nelenil a v průběhu jediného roku vyrobil celých padesát zařízení tohoto typu. Jejich použití zpočátku nebylo zrovna dvakrát snadné, postupně ale došlo k jejich vylepšování. Kalkulačky se v průběhu času nakonec staly zařízením, které uměly bez problémů ovládat i děti. Burroughs založil společnost Burroughs Adding Machine Co., a pokud vám jeho jméno připadá povědomé, vězte, že jeho vnukem byl proslulý beatnický spisovatel William S. Burroughs II.

Přichází Netscape 3.0 (1996)

21. srpna roku 1996 byla vydána verze 3.0 internetového prohlížeče Netscape. Netscape 3.0 ve své době představoval jednoho z prvních schopných konkurentů pro Internet Explorer 3.0 od Microsoftu, který tehdy kraloval na trhu. Internetový prohlížeč Netscape 3.0 byl k dostání také ve speciální “Gold” variantě, jejíž součástí byl například WYSIWYG HTML editor. Netscape 3.0 nabízel uživatelům řadu nových funkcí a vylepšení, jako byly třeba nové plug-iny, možnost volby barvy pozadí u karet nebo například možnost archivace.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.