Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu, ve kterém se každý všední den věnujeme významným událostem v oblasti technologií, si připomeneme narození Gordona Bella – elektroinženýra a jednoho z průkopníků výpočetní techniky. Řeč bude ale také o viru jménem Sobig.F, který se začal internetem šířit před sedmnácti lety.

Narodil se Gordon Bell (1934)

19. srpna roku 1934 se narodil jeden z průkopníků výpočetní techniky Gordon Bell. Gordon Bell (celým jménem Chester Gordon Bell) působil v letech 1960 – 1966 ve společnosti Digital Equipment Corporation. Vystudoval elektrotechnické inženýrství na MIT, kromě zmíněné Digital Equipment Corporation působil například také ve výzkumné divizi společnosti Microsoft. Bell je také považován za jednu z velmi vážených autorit v oblasti superpočítačů. Na kontě má také řadu publikací a za své působení v oblasti technologií získal národní medaili a další ocenění.

Gordon Bell
Zdroj Zdroj: en.wikipedia.org

Objevil se virus Sobig.F (2003)

19. srpna roku 2003 byl objeven počítačový virus s názvem Sobig.F. O pouhých čtyřiadvacet hodin později stihl znefunkčnit řadu sítí. Šířil se zejména prostřednictvím e-mailových zpráv, v jejíchž předmětech stály výrazy jako “Re: Approved,” “Re: Details,” “Re: Re: My details,” “Re: Thank you!,” “Re: That movie,” “Re: Wicked screensaver,” “Re: Your application,” “Thank you!,” nebo “Your details”. V těle zprávy pak stály věty “See attached file for details” nebo “Please see the attached file for details”. Soubor v příloze měl formát PIF nebo SCR.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Sovětský svaz vypouští do vesmíru kosmickou loď jménem Sputnik 5, součástí posádky jsou mimo jiné i dva psi (1960)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více