Zavřít reklamu

Žánr sci-fi je neodmyslitelně spjatý s technologiemi všeho druhu. Právě na dnešní den připadá výročí premiéry jednoho z kultovních sci-fi seriálů, legendárního Star Treku. Kromě této premiéry si v dnešním díle našeho historického seriálu připomeneme také monstrózní žalobu americké asociace nahrávacího průmyslu.

Přichází Star Trek (1966)

8. září roku 1966 si svou premiéru odehrála epizoda s názvem The Man Trap kultovního sci-fi seriálu Star Trek. Tvůrcem původního seriálu byl Gene Reddenberry, seriál se na televizní stanici NBC dočkal celkem tří sérií. Roddenberry se při tvorbě seriálu nechal inspirovat sérií románů C. S. Forestera Horatia, Gulliverovými cestami Johanthana Swifta, ale třeba také televizními westerny. Star Trek se postupem času dočkal řady dalších sérií, spin-offů i celovečerních snímků, a nesmazatelně se zapsal do dějin žánru sci-fi.

Žaloba RIAA (2003)

Asociace amerického nahrávacího průmyslu (RIAA) podala 8. září roku 2003 žalobu na celkem 261 lidí. Žaloba se týkala sdílení hudby na peer-to-peer sítích, a mezi obžalovanými byla mimo jiné také teprve dvanáctiletá Brianna LaHara. RIAA postupně rozšířila svou žalobu na další desítky tisíc osob, ze strany veřejnosti ale sklidila za své kroky ostrou kritiku.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Byla založena Ústřední jednota českých šachistů se sídlem v Praze (1905)
Témata: , ,
.