Zavřít reklamu

V dnešním článku o významných událostech (nejen) v oblasti technologií si připomeneme den, kdy Neil Armstrong a Edwin Aldrin úspěšně přistáli na povrchu Měsíce. Kromě této události si připomeneme také zveřejnění zdrojového kódu k operačnímu systému Windows CE 3.0.

Přistání na Měsíci (1969)

20. července roku 1969 se Neil Armstrong a Edwin “Buzz” Aldrin v lunárním modulu odpojili od velitelského modulu Apolla 11 a zahájili svůj sestup na povrch Měsíce. Počítače začaly při sestupu hlásit hned několik poplachů, operátor Steve Bales v NASA ale posádce sdělil, že může bez obav v sestupu pokračovat. Neil Armstrong navedl lunární modul na přistání ve 20 : 17 : 43 UTC.

Microsoft zveřejnil zdrojový kód k Windows CE 3.0 (2001)

Společnost Microsoft 20. července roku 2001 oznámila, že má v plánu zveřejnit zdrojový kód pro operační systém Windows CE 3.0. Bylo to vůbec poprvé, kdy možnost nahlédnout do zdrojového kódu získal naprosto každý, od výrobců hardwaru přes tvůrce softwaru až po řadové uživatele. V době zveřejnění byl jedinou podmínkou účet na Hotmailu, veřejnost měla k dispozici zdrojový kód pouze základní části operačního systému.

Microsoft CE 3.0
Zdroj

Další události nejen z oblasti technologií

  • Na Marsu přistála sonda Viking 1 (1976)
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.