Zavřít reklamu

Dlouho očekávaná nabíječka AirPower by již brzy mohla zamířit na naše stoly. Kódy poslední betaverze iOS 12.2 totiž odhalují, jakým způsobem bude fungovat.

Apple uvedl šestou betaverzi mobilního operačního systému iOS s číselným označením 12.2. Ta samozřejmě neunikla pozornosti vývojářů, kteří dopodrobna prozkoumali všechny změny v kódech. A našli velmi zajímavé reference, týkající se komponenty zodpovědné za bezdrátové nabíjení.

Nová část zdrojových kódů totiž pracuje s identifikací zařízení na bezdrátové nabíječce. Dle analyzovaného kódu tak je primární zařízení, většinou představované iPhonem, schopné identifikovat ta další, která se nabíjí společně s ním.

Jak už víme, tak bude AirPower schopná nabíjet až tři různá zařízení najednou. Zařízení s největším displejem pak poslouží k zobrazení stavu nabíjení pro všechna z nich. Dle odhalených kódů půjde nejen o stavovou informaci, ale rovněž 3D animaci s přesným typem zařízení. Právě o to se bude nově starat komponenta pro bezdrátové nabíjení.

Dostupnost AirPower se váže na iOS 12

Všechny tyto změny v kódu vedou k jedinému – Apple buď zcela dokončil, nebo dokončuje práci na AirPower. Už dříve se objevovaly zprávy, že výroba AirPower bude zahájena k 21. lednu. To nyní i naznačují změny v samotném iOS 12.

Tento týden už Apple postupně uvedl aktualizovaný iPad mini páté generace, oživený iPad Air a upgradované iMacy. Dle informací bychom se měli ještě minimálně dočkat sedmé generace iPodu touch a teoreticky by mohla dojít řada i na AirPower.

AirPower Apple

Ačkoli vše vypadá nadějně a do Apple Store, případně do nabídky prodejců APR, by mohla bezdrátová nabíječka zamířit už ke konci tohoto týdne, dostupná pravděpodobně bude nejdříve začátkem dubna. Její funkcionalita se totiž přímo váže na prvky implementované právě v betaverzi iOS 12.2. Ta by se měla dostat všem uživatelům nejpozději po Keynote 25. března.

Očekávání, že Apple uvede AirPower, je nyní na maximu. V podstatě po dvou letech od oznámení na Keynote společně s iPhone X bychom se bezdrátové nabíječky z Cupertina mohli opravdu dočkat. Vše tomu nasvědčuje, nezbývá, než čekat.

Zdroj: 9to5Mac

.