Zavřít reklamu

Součástí historie technologií je i vývoj fotografie. V dnešním díle našeho seriálu si připomeneme jeden poměrně významný milník, kterým bylo první pořízení a rozeslání fotografie z mobilního telefonu. Zavzpomínáme ale také na příchod Steva Ballmera do Microsoftu a vydání Safari pro Windows.

Steve Ballmer přichází do Microsoftu

11. června roku 1980 se k firmě Microsoft připojil jako v pořadí třicátý zaměstnance Steve Ballmer, a zároveň se tak stal prvním obchodním manažerem firmy, který byl najatý Billem Gatesem. Firma Ballmerovi nabídla plat ve výši 50 tisíc dolarů a 5 – 10% podíl. Když se z Microsotu stala v roce 1981 akciová společnost, Ballmerovi náležel 8% podíl. Ballmer v roce 2000 vystřídal Gatese na pozici generálního ředitele, do té doby vedl ve firmě několik různých divizí od provozní až po divizi prodeje či podpory, jistou dobu působil i na pozici výkonného viceprezidenta. V roce 2014 odešel Ballmer do důchodu a rezignoval také na svou pozici v představenstvu firmy.

První fotografie “z telefonu” (1997)

Spousta úžasných vynálezů v historii lidstva vzešla buďto z pohodlnosti, nebo z nudy. Philippe Kahn se 11. června nudil v prostorách jedné porodnice v severní Kalifornii, zatímco čekal na příchod své dcery Sophie. Kahn podnikal v oboru softwaru a rád experimentoval s technologiemi. V porodnici se mu podařilo za pomoci digitálního fotoaparátu, mobilního telefonu a kódu, který naprogramoval na svém laptopu, nejen pořídit fotografii své novorozené dcery, ale také ji v reálném čase rozeslat svým přátelům a rodině. Společnost Sharp v roce 2000 použila Kahnův nápad k výrobě prvního komerčně dostupného telefonu s integrovaným fotoaparátem. Ten spatřil světlo světa v Japonsku, postupně se ale fotomobily rozšířily do celého světa.

Apple vydává Safari pro Windows (2007)

Společnost Apple na své konferenci WWDC v roce 2007 představila svůj webový prohlížeč Safari 3 nejen pro Macy, ale také pro počítače s operačním systémem Windows. Firma se chlubila tím, že Safari bude nejrychlejším prohlížečem pro Win, a slibovala až dvojnásobnou rychlost načítání webových stránek ve srovnání s Internet Explorerem 7 a 1,6x vyšší rychlost načítání ve srovnání s Firefoxem verze 2. Prohlížeč Safari 3 přinesl novinky v podobě snadné správy záložek i karet nebo třeba vestavěné RSS čtečky. Veřejnou betaverzi Apple uvolnil hned v den oznámení.

Safari pro Windows
Zdroj: Mac Rumors

Další události nejen z oblasti technologií

  • Společnost Compaq odkoupila Digital Equipment Corporation za 9 milionů dolarů (1998)
  • iPhone první generace se oficiálně dostal na seznam zastaralých zařízení (2013)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více