iWant

Jablečný týden #3 2016

iWant

Technologie s rychlostí světla, Ford vítá příchod Applu a Googlu do jeho teritoria, Foxconn zvažuje nákup Sharpu a akcie Applu se zase trochu zvedly…

Apple zřejmě testuje technologii stokrát rychlejší než Wi-Fi (19. 1.)

Jedny z budoucích iPhonů by mohly podle náznaků v kódu iOS 9.1 podporovat technologii Li-Fi, která přenáší data stokrát rychleji než Wi-Fi. Na rozdíl od přenášení dat přes rádiové vlny, Li-Fi využívá světelné pulzy, což umožňuje rychlost přenosu až 224 gigabitů za vteřinu. Na trhu se ale Li-Fi pravděpodobně ještě dlouho neobjeví, a tak je možné, že Apple s technologií pouze experimentuje. Odkaz v kódu operačního systému může také patřit patentu z roku 2013, který se týká přenášení dat světlem.

lifi

Zdroj: Cult of Mac

Apple a Google mohou ve vyrábění aut uspět, říkají ve Fordu (20. 1.)

Ford jako jedna z mála velkých automobilek uznává, že příchod technologických gigantů do automobilového průmyslu je skvělým vývojem. Výkonný ředitel Fordu Don Butler potvrdil, že jeho firmě se koketování Applu a Googlu s myšlenkou elektrického auta líbí a dokonce je v tom bude podporovat.

„Podle mého názoru začnou společnosti s rozdílnými dovednostmi brzy spolupracovat, aby tak mohly pracovat na projektech, které by jednoduše samy nemohly uskutečnit,“ nechal se slyšet Butler. Ford bere výzvu nových hráčů ve svém oboru vážně – s Googlem začal pracovat na samořídícím autě, do svých modelů implementoval technologii Siri Eyes Free a přestavuje dokonce svůj tým managementu, aby vytvořil pozice pro hledání spolupráce právě s technologickými společnostmi. Takový přístup by mohl vést k opravdové revoluci způsobu, jakým své automobily využíváme.

Zdroj: Cult of Android

Foxconn chce údajně za více než 5 miliard dolarů koupit Sharp (20. 1.)

Dodavatel Applu, čínský Foxconn, chce údajně koupit japonského výrobce elektroniky Sharp, který se nyní utápí v dluzích. Foxconn prý nabízí 5,3 miliardy dolarů, nicméně zatím není jasné, jak by měl případně Sharp a jeho produkty využít. Nabídka čínské společnosti navíc konkuruje 2,5miliardovému návrhu INCJ, což je partnerství vlivných japonských firem s japonskou vládou. Sharp momentálně dluží 4,3 miliardy dolarů a o své budoucnosti se musí rozhodnout do začátku února.

sharp

Zdroj: MacRumors

Akcie Applu se vrátily nad 100 dolarů (22. 1.)

Ještě před vyhlášením čtvrtletních tržeb Applu se jeho akcie v pátek vrátily nad hranici 100 dolarů. Ze čtvrtečních 96,3 dolaru se cena za jednu jablečnou akcii zvýšila o 5 procent na 101,43 dolaru. Očekává se, že Apple tento čtvrtek ohlásí opět rekordní prodeje během vánoční sezóny, na Wall Street se ale obávají zájmu o iPhony v následujících týdnech, a to je také důvodem nedávného poklesu hodnoty akcií Applu. Nový iPhone 6s by totiž mohl být první verzí jablečného telefonu, která zažije meziroční propad prodeje.

Zdroj: AppleInsider

Kolekce Apple Watch Hermès se začala prodávat online (22. 1.)

Luxusní kolekce náramků pro Apple Watch od francouzského módního domu Hermès se nyní dostala do prodeje jak na oficiálním Apple Online Storu, tak na stránkách Hermès. Náramky se v dojím barevném provedení a třech stylech prodávají od 1 100 dolarů. K náramku dostane zákazník také speciální Hermès ciferník a nerezový kryt. Speciální edice náramků byla dosud k dostání exkluzivně ve vybraných obchodech, nyní si ji již může objednat kdokoliv online.

watch-hermes

Zdroj: MacRumors

Týden v kostce

Novinky Apple minulý týden přinesl v nejrůznějších oblastech – v Itálii začal stavět první evropské centrum pro vývojáře na iOS, vydal aplikaci Music Memos pro rychlé zachycení hudebních nápadů, najal předního specialistu na virtuální realitu a vypustil aktualizaci iOS 9.2.1 a OS X 10. 11. 3, které přináší jen malé změny. Jde o takovou předehru před příchodem iOS 9.3 s funkcí nočního režimu, který by měl jít ovládat z ovládacího centra.

Dlouhodobě pak Apple pomohl za 10 let vybrat 350 milionů dolarů pro kampaň (RED) a po pěti letech dokázal zakázat prodeje starých telefonů Samsung. Diverzita kalifornské společnosti roste, ovšem i nadále dominují muži bílé pleti, Cupertino opouští Ben Keighran, klíčový designér prostředí Apple TV, na kterou Apple také minulý týden zveřejnil nový reklamní spot.

iTunes Radio už nebude zdarma, dodavatel Applu i Samsungu využíval dětskou práci při těžbě kobaltu a Google platí Applu za výchozí pozici svého vyhledávače v iOS jednu miliardu dolarů.

product-red-logo