iWant

S aplikací Tooth Fairy je připojení AirPodů i k Macu velmi snadné a rychlé

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

Bezdrátová sluchátka AirPods patří mezi nejvíce inovativní produkt, jaký Apple v minulém roce představil. Sluchátka jsou přelomová především díky systému párování v kombinaci s novým W1 čipem. AirPody toho však nabízejí daleko více, a tak jsem si je od první chvíle zamiloval a používám je během dne prakticky nepřetržitě, a to nejen na poslech hudby či podcastů, ale i na telefonování.

Hned při prvním nastavení se mi sluchátka automaticky spárovala se všemi Apple zařízeními, kde jsem přihlášen pod stejným iCloud účtem. Bez problémů tak přeskakuji z osobního iPhonu na pracovní, na iPad či na Mac.

Na iOS probíhá vše hladce. Sluchátka si pamatují zařízení, na kterých byly naposledy použity, a jakmile chci přejít například na iPad, stačí jen otevřít Ovládací centrum a vybrat jako zdroj zvuku AirPody. Variant, jak pak připojit jablečná sluchátka k Macu, je několik, ale vždy vyžaduje několik kliků.

Dosud jsem nejčastěji používal horní řádek nabídek, kde jsem klikl na ikonku Bluetooth a vybral AirPody jako zdroj zvuku. Podobným způsobem lze kliknout na řádku i na ikonu zvuku a opět vybrat bezdrátová sluchátka. Párkrát jsem také zkratkou CMD + mezerník vyvolal Spotlight, napsal „zvuk“ a vybral AirPody v předvolbách systému. Zkrátka nebylo možné jen nasadit AirPody a poslouchat…

Na AirPody s klávesovou zkratkou

Díky tipu MacStories jsem ovšem objevil šikovnou aplikaci Tooth Fairy (v překladu zoubková víla), která je v Mac App Storu ke stažení za jedno euro. Po spuštění se vám v horním řádku nabídek objeví kouzelná hůlka, přes kterou si stejně jako přes nabídku Bluetooth nebo zvuku můžu vybrat zdroj, do něhož chci posílat zvuk. Hlavní smysl Tooth Fairy je ale v tom, že lze celý proces zautomatizovat přes klávesové zkratky, kdy každému Bluetooth reproduktoru či sluchátkům dáte vlastní zkratku.

Hned při prvním spuštění jsem svým AirPodům přidělil, že se mají s Macem automaticky spárovat stisknutím zkratky CMD+A, a jakmile nyní tyto dvě klávesy stisknu, hraje mi zvuk z Macu v AirPodech. Zkratka může být jakákoliv, a tak je jen na vás, co vám bude vyhovovat.

V praxi vše funguje tak, že když poslouchám něco na iPhonu a přijdu k počítači, stačí mi jediná klávesová zkratka, aby se mi AirPody automaticky napojily na Mac. Je to otázka dvou vteřin a celé je to nesmírně návykové. Ve finále je totiž párovací proces ještě o něco rychlejší než na iOS.

Kdo tak již AirPody má a používá je i na Macu, měl by rozhodně aplikaci Tooth Fairy vyzkoušet, protože za jedno euro tu dostanete skutečně šikovnou záležitost, která zpříjemní uživatelský zážitek. Efektiva aplikace se navíc násobí, pokud přecházíte mezi více bezdrátovými reproduktory či sluchátky. Už žádné klikání na Bluetooth zařízení v horním řádku nabídek, vše začne fungovat podobně magicky jako na iOS.

Tooth Fairy
Tooth Fairy
Developer: Robin Lu
Price: 89,00 Kč