iWant

Týden aplikací #31 2014

iWant

Třicátý první Týden aplikací přináší, kromě mnoha dalšího, informace týkající se hry na motivy komixu The Walking Dead, aplikací Timeful a Wunderlist. Přepracovaného designu se dočkala oficiální aplikace Wikipedie a Asana.

Novinky ze světa aplikací

Na mobilní zařízení dorazí i třetí sezona The Walking Dead (28. 7.)

Informace o hře na motivy The Walking Dead se objevila už v předchozím týdnu aplikací, ty současné se však týkají hry na motivy nikoliv televizního seriálu, ale původního komixu.

Z toho přebírají hlavní postavy, děj a estetiku. The Walking Dead od Telltale má seriálovou povahu, každá hra je rozdělena do pěti epizod, které vycházejí v průběhu roku. „The Walking Dead“ se objevilo v roce 2012, jeho pokračování (druhá sezona) na konci roku 2013. Poslední epizoda druhé sezony zatím vydána nebyla, Telltale už ale potvrdil, že se hráči prakticky na všech herních platformách (PC, Macu, iOS, Androidu a herních konzolích) můžou těšit i na třetí.

the_walking_dead

Kromě této informace zatím není známo nic dalšího, tedy ani obsah, ani datum vydání, které je však zatím odhadováno na rok 2015.

Zdroj: iMore

Nové aplikace

Timeful

Timeful je nová inteligentní aplikace pro iOS zařízení, která spadá do kategorie life hacking. Jejím hlavním cílem je umožnit uživatelům efektivnější život v tom, že v jedné aplikaci kombinuje integrovaný iOS kalendář s denním plánem, seznam úkolů a další jednoduché denní činnosti či zvyky, které běžně vykonáváme. Timeful si klade za cíl poskytnout osobní zkušenosti, které povzbudí uživatele k naplánovaným činnostem, dosažení cílů a celkového zlepšení života.

[vimeo id=“101948793″ width=“620″ height=“350″]

Po prvním spuštění si jednoduše synchronizujete celý svůj iOS kalendář s aplikací a pomocí jednoduchého tlačítka plus můžete vytvářet nové seznamy úkolů, plánovaných akcí či nových činností. U každé kategorie si můžete nastavit různá časová upozornění či opakované časové periody. Takže si velmi jednoduše můžete naplánovat, že každý večer máte psát hodinu svůj blog a každé ráno 30 minut meditovat. K tomu v jedné aplikaci uvidíte celý svůj kalendář a všechny naplánované schůzky včetně seznamu úkolů. Aplikaci naleznete v App Store kompletně zdarma.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/timeful-smart-calendar-to/id842906460?mt=8]

Wunderlist 3

Populární úkolová aplikace Wunderlist se dočkala nové aktualizace s pořadovým číslem 3, která kromě přepracované grafiky a designu obsahuje více jak 60 nových funkcí. Jednotlivé seznamy, které v aplikaci vytvoříte, můžete velmi jednoduše sdílet s rodinou či přáteli. Stejně tak máte možnost se podílet na cizích seznamech, jež vám někdo nasdílel. V praxi tak můžete sdílet nákupní seznamy s celou rodinou a o celý nákup se pohodlně podělit, včetně komentářů, které můžete k jednotlivým seznamům připisovat. Nově můžete přidávat k seznamům fotografie, PDF soubory nebo prezentace. Rovněž nechybí funkce upozornění, takže už nikdy na nic nezapomenete. Wunderlist 3 naleznete v App Store kompletně zdarma.

wunderlist-3-iphone-files

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/wunderlist-to-do-list-tasks/id406644151?mt=8]

Wikipedia Mobile 4

Wikipedia vydala svou přepracovanou a aktualizovanou aplikaci, které přináši řadu vylepšení. Nově je kompletní design celé aplikace mnohem čistší a především přehlednější. Celá aplikace se také velmi zrychlila a máte možnost prohlížet a zároveň editovat obsah. Mezi další vylepšení patří například ukládání stránek do režimu offline, kompletní historie všech vašich článků a nová jazyková podpora. Nově také vývojáři komunikují s mobilními operátory a snaží se, aby obsah Wikipedie byl zdarma v rozvojových zemí bez nutnosti datového tarifu. Aplikace naleznete zdarma v App Store.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/wikipedia-mobile/id324715238?mt=8]

Důležité aktualizace

Do aplikace Spotify doputoval ekvalizér

Spotify vydalo významnou aktualizaci své iOS aplikace. Aktualizace na verzi 1.1 obsahuje řadu nových funkcí. Za zmínku stojí přebudované stránky umělců na iPadu, dále funkce Discover a asi nejužitečnější nový přírůstkem v aplikaci je jednoduchý ekvalizér. Ten umožňuje uživatelům přizpůsobit zvukovou nahrávku šesti frekvenčními posuvníky. Samozřejmě aktualizace opravuje mnoho chyb a nepřesností. Aplikaci můžete bezplatně stáhnout v App Storu.

Velká aktualizace pro Asanu

Asana je aplikace pro „týmovou spolupráci bez emailu“. Tým spolupracovníků pomocí ní může snadno a efektivně organizovat a přidělovat úkoly, sdílet příslušná data a sledovat uzávěrky.

Nyní se jí dostalo významné aktualizace v podobě značně přepracované uživatelské zkušenosti. V aplikaci přibyla domovská obrazovka s přehledem aktuálních projektů/úkolů, vyhledávání je lépe přístupné a snadnějšími se staly také změny priority a pořadí úkolů. Ty lze upravovat pouhým podržením a přetažením.

OneNote pro iPhone získává schopnost pro vkládání souborů

Aplikace Microsoftu pro práci s poznámkami se ve verzi 2.3 dočkala možnosti vkládání souborů do poznámek. Ty lze následně dvojím poklepáním otevřít, či sdílet skrze AirDrop.

Uživatelé získávají také přístup k částem poznámek chráněným heslem (po jeho zadání, samozřejmě). Lze také vytvářet sešity (notebooks) a ukládat je do OneDrive for Business, text si po vložení uchová svoje původní formátování. Dále přibyly nástroje pro reogranizaci sekcí a stránek poznámek v rámci sešitů a  širší možnost práce s pdf. Z většiny stejnými funkcemi byla obohacena také verze (15.2) OneNote pro OS X.

Yahoo změnilo design aplikace Finance

Jste-li fanouškem vzhledu iOS 7 verze aplikace Počasí, jistě jste se setkali i s aplikací od Yahoo. Ta je právě vzhledem velmi podobná (resp. Počasí od Apple je podobné aplikaci od Yahoo, která se v dané podobě objevila dřív), ovšem poskytuje mnohem více informací. Podobné je to s aplikací pro sledování akcií. Finance od Yahoo se v nové verzi vzdálila designu Akcií od Applu, paradoxně však nyní více zapadá do rodiny iOS 7 aplikací.

Aplikace Finance je nyní rozdělená do záložek, z nichž nejzajímavější je „domovská obrazovka“ obsahující personalizované informace o sledovaných společnostech a záložka s novinkami ze světa akcií. Všechna data jsou nově aktualizována v reálném čase.


Dále jsme vás informovali:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Tomáš Chlebek, Filip Brož