Zavřít reklamu

Dnešní telefony disponují poměrně kvalitními fotoaparáty, které se dokážou postarat o parádní snímky. Tímto způsobem tak můžeme zachytit nejrůznější okamžiky a uchovat si je v podobě vzpomínek. Co když ale chceme fotografie sdílet například s přáteli? V takovém případě se nabízí hned několik možností.

AirDrop

Na prvním místě samozřejmě nemůže stát nic jiného než technologie AirDrop. Ta je přítomná v iPhonech, iPadech a Macích a umožňuje mezi jablečnými produkty bezdrátově přenášet nejrůznější data. Tímto způsobem si tak jablíčkáři mohou sdílet například i fotografie. Obrovskou výhodou je, že je tento způsob nesmírně jednoduchý, a především rychlý. Klidně tak můžete odeslat i gigabyty fotek a videí z nezapomenutelné dovolené na Zanzibaru v řádu několika sekund až minut.

airdrop ovládací centrum

Instagram

Jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí je Instagram, který je přímo určen pro sdílení fotografií. Uživatelé Instagramu na své profily přidávají nejrůznější fotografie nejen ze svých dovolených, ale také z osobního života. Je ale nutné zmínit jednu poměrně důležitou věc – síť je totiž primárně veřejná, kvůli čemuž si prakticky každý uživatel může prohlédnout vaše příspěvky. Proti tomu se lze bránit nastavením soukromého účtu. V takovém případě si vámi nahrané fotografie bude moci prohlédnout jen ten, kterému jste schválili žádost o sledování.

Přes Instagram pak můžete sdílet fotografie i soukromě. Sociální síti totiž nechybí funkce chatu s názvem Direct, kde si kromě běžných zpráv můžete posílat i fotky. Svým způsobem se jedná o velice podobnou alternativu například k iMessage nebo Facebook Messengeru.

Fotky na iCloudu

Jako blízké řešení pro jablíčkáře se nadále jeví nativní aplikace Fotky. Ta totiž může uchovávat všechny vaše snímky a videa na iCloud, díky čemuž je pak nesmírně jednoduché je sdílet s vašimi přáteli. Možností sdílení je ale v tomto případě hned několik. Buďto můžete daný obrázek poslat například prostřednictvím iMessage, nebo odeslat pouze jeho odkaz na iCloud, odkud si druhá strana může fotku či rovnou celé album stáhnout.

icloud iphone

Mějte ale na paměti jednu důležitou věc. Úložiště na iCloudu není neomezené – v základu máte k dispozici pouze 5 GB, přičemž za navýšení prostoru si musíte připlatit. Celá služba funguje na bázi předplatného.

Fotky Google

Podobným řešením jako Fotky na iCloudu je aplikace Fotky Google. Ta funguje v jádru prakticky stejně, avšak v tomto případě jsou jednotlivé snímky uchovány na serverech Googlu. S pomocí tohoto řešení si tak můžeme zálohovat celou naši knihovnu a případně její části rovnou sdílet. Zároveň zde máme k dispozici více prostoru než na iCloudu – konkrétně tedy 15 GB, které lze stejně tak rozšířit zakoupením předplatného.

Fotky Google

Jak už bylo zmíněno výše, prostřednictvím této appky můžeme naše fotky sdílet nejrůznějšími způsoby. Pokud bychom se chtěli například přátelům pochlubit dovolenou ve Španělsku, můžeme jim k příslušnému albu udělit přístup přímo přes službu, aniž bychom se museli obtěžovat stažením všech fotek. Druhá strana si je taktéž bude moci prohlédnout přímo v aplikaci či prohlížeči.

Další řešení

Samozřejmě se pro sdílení fotografií nabízí nespočet jiných služeb a aplikací. Z těch cloudových můžeme nadále vypíchnout například DropBox či OneDrive, stejně tak lze ke sdílení použít například síťová úložiště NAS nebo jiné sociální sítě. Vždy záleží na tom, s čím se nám nejlépe pracuje.

.