Zavřít reklamu

Posledních pár týdnů se na našem magazínu věnujeme především novinkám, které se objevily v rámci nových operačních systémů. Tyto systémy, konkrétně iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 a tvOS 14, jsou k dispozici v beta verzích již několik dlouhých měsíců. Veřejné verze, vyjma macOS 11 Big Sur, jsou poté k dispozici několik týdnů. To znamená, že si veškeré uživatelé už mohou plnými doušky zkoušet všechny nové funkce. Mezi jednu z kontroverzních funkcí, která přibyla v iOS 14, patří Knihovna aplikací. Ta se nachází na poslední stránce domovské obrazovky a najdete v ní aplikace, kterou jsou systematicky rozdělené do kategorií. Pokud na iPhone nainstalujete nějakou aplikaci z App Store, tak se automaticky objeví právě v Knihovně aplikací, což ne všem uživatelům vyhovuje. Pojďme si ukázat, kde lze tuto předvolbu změnit.

Jak na iPhone nastavit, aby se nově stažené aplikace zobrazily na ploše

Jestliže chcete na vašem iOS zařízení změnit předvolbu toho, kde se budou ukládat nově stažené aplikace, tedy zdali přímo do Knihovny aplikací, anebo klasicky na domovskou obrazovku mezi aplikace, jak to bylo ve starších verzích iOS, tak se nejedná o nic složitého. Postupovat můžete následovně:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste váš iPhone měli aktualizovaný na iOS 14.
  • Splňujete-li tuto podmínku, tak se na jablečném telefonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte záložku Plocha, kterou rozklikněte.
  • Zde už jen stačí, abyste si nahoře v sekci Nově stažené aplikace nastavili požadovanou předvolbu:
    • Přidat na plochu: nově stažená aplikace se přidá na plochu mezi aplikace jako ve starších verzích iOS;
    • Ponechat jen v knihovně aplikací: nově stažená aplikace se bude nacházet pouze v Knihovně aplikací, na plochu se nepřidá.

Tímto způsobem si tedy můžete jednoduše nastavit, jakým způsobem se v iOS 14 budou chovat nově stažené aplikace. Kromě toho si v této sekci ještě můžete pomocí přepínače zvolit, zdali se budou v Knihovně aplikací zobrazovat oznamovací odznaky. Pokud nevíte, co je tím myšleno, tak se jedná o červené tečky, které se zobrazují v pravém horním rohu ikon aplikací. V těchto odznacích se poté zobrazuje také číslo, které udává, kolik upozornění na vás v aplikaci čeká.

.