Zavřít reklamu

Krokoměr

Pokud váš iPhone nosíte skutečně všude s sebou, může poměrně spolehlivě fungovat jako krokoměr. Kromě denních statistik aplikace zobrazuje také celkové trendy – ukazuje, zda je počet vašich kroků nižší nebo vyšší než v daném čase předchozího dne. V podstatě mi říká, kdy jsem byl líný. Příslušná funkce v nativním Zdraví zobrazuje aktuální návyky a porovnává je s těmi starými, takže si můžete vytvořit nové, udržitelné rutiny. Pro přehled o vašich krocích spusťte nativní Zdraví a klepněte na Prohlížení -> Aktivita -> Kroky.

Bezpečnost sluchátek

Poslech hudby ze sluchátek je nepochybně příjemnou záležitostí, za určitých okolností – respektive při určité hladině decibelů – může trpět váš sluch. Apple nabízí v rámci operačního systému varování před příliš vysokou hlasitostí sluchátek, které se rozhodně vyplatí uposlechnout. Příslušná data můžete také najít v aplikaci Zdraví, když klepnete na Prohlížení -> Sluch. Zde najdete statistiky hladiny hluku ve sluchátkách za poslední den.

Večerka

Telefony vyzařující modré světlo, které prokazatelně narušuje cirkadiánní rytmus, a tím i spánek, je lepší před spaním odložit. Teoreticky je to sice jednoduché, ale z rychlého „podívám se na Instagram“ se snadno stane hodina v posteli, kdy budete přemýšlet, jak jste se najednou dostali na fotky spolubydlící dcery kamarádky vaší tety z vysoké školy z jejich dovolené v Karibiku. Aplikace Zdraví naštěstí nabízí také funkci večerky a nočního klidu, kdy si můžete nastavit, že vás se soumrakem iPhone odstřihne od určitých aplikací nebo notifikací. Vše potřebné nastavíte ve Zdraví -> Prohlížení -> Spánek, kde můžete nastavit večerku i budík.

Léky

Mnozí z nás musí pravidelně brát nejrůznější léky, případně doplňky stravy. Abychom na ně nezapomínali, nabízí nám Apple v nativním Zdraví možnost nastavení příslušných připomínek. Stačí spustit Zdraví -> Prohlížení -> Léky a nastavit vše potřebné.

.