Zavřít reklamu

Diskusní platforma Reddit je pro mě již nějakou dobu oblíbeným zdrojem užitečných informací, tipů a novinek nejen o Apple produktech. Když jsem si v jednom z vláken všimla upozornění na novou aplikaci pro Apple Watch s názvem Battery Grapher, zpozorněla jsem. Mám totiž zálibu v tabulkách, grafech, analýzách a přehledech všeho druhu. Chvíli jsem váhala, zda investovat do placené aplikace, nakonec jsem se ale rozhodla, že Battery Grapher vyzkouším. Vyplatila se investice ve výši ceny průměrné kávy na benzinové pumpě?

Aplikace Battery Grapher pro Apple Watch pochází z dílny hongkongského vývojáře Nicholase Birda, který už má na App Storu pro Apple Watch bezplatnou hru s názvem Word Swipe. Na první pohled mě Battery Grapher zaujal svým rozhraním, jeho funkce ale také rozhodně stojí za to. Jednou z obrovských výhod je možnost přidání komplikace na vybrané ciferníky Apple Watch a jejich přizpůsobení. V příjemně vypadající barevné komplikaci si můžete nechat zobrazit údaj o době, která baterii vašich Apple Watch zbývá do úplného vybití. V aplikaci si také můžete nastavit, kdy chcete být svými hodinkami upozorněni na nutnost jejich připojení k nabíječce. U notifikací máte možnost stanovit, zda chcete být upozornění na určité procento nebo čas, který zbývá do úplného vybití baterie vašich hodinek.

Poté, co si na ciferník svých Apple Watch přidáte komplikaci aplikace Battery Grapher a kliknete na ni, zobrazí se vám přehledný graf s údaji o průběhu vybíjení baterie vašich hodinek spolu s informací, kdy byste své Apple Watch měli připojit k nabíječce. Přesnost údajů v tomto grafu se bude postupně zvyšovat spolu s délkou užívání aplikace a spolu s tím, jak bude Battery Grapher postupně získávat informace o vašich návycích. Nemusíte se obávat, že by Battery Grapher nepříznivě ovlivňoval spotřebu baterie vašich Apple Watch – podle vyjádření vývojáře spustí aplikace jednou z hodinu úlohu na pozadí, takže vliv na baterii je skutečně minimální. Battery Grapher ke svému fungování nevyžaduje internetové připojení.

U komplikací a grafů ale vývoj aplikace podle jejího tvůrce nekončí – Nicholas Bird má podle svých slov v plánu své dílo v dohledné době obohatit o další funkce, jako je graf spotřeby v reálném čase, stránka s detailnějšími informacemi o baterii, jako je třeba procento vybití za hodinu nebo doba, která uplynula od posledního nabití.

Na nové funkce aplikace Battery Grapher se těším, investice (ostatně jedná se o zanedbatelnou částku) bych ale nelitovala ani v případě, že by zůstalo jen u grafu a komplikace. Aplikace na mých Apple Watch Series 4 s operačním systémem watchOS 6.1.2 funguje skvěle, grafické zpracování grafu i komplikace vypadá opravdu dobře. Někteří uživatelé by nicméně mohli považovat za nevýhodu to, že pokud chcete aplikaci využívat – tedy mít přístup ke grafu se spotřebou baterie – musíte si na ciferník přidat příslušnou komplikaci.

Battery Grapher aplikace pro Apple Watch 3
.