Zavřít reklamu

Biologie je vědní obor zabývající se organismy a vším, co s nimi souvisí – od chemických dějů v organismech probíhajících na úrovni atomů a molekul, až po celé ekosystémy. Označení pochází z řeckého bio jako život a logie jako věda. Těchto 5 nejlepších aplikací pro iPhone se vám jistě hodí při jejím studiu.

Human Anatomy Atlas 2021 

Lidské tělo je úžasné. Tato aplikace vás tak vezme na jeho prohlídku a umožní vám prozkoumat oči, podívat se do plic nebo si prohlédnout srdeční chlopně a kosti. Je to prostě fascinující podívaná pro studenty, ale i učitele a ostatně kohokoli jiného. Obsahuje více než 10 tisíc anatomických modelů uspořádaných do přehledných kategorií, jako je kostra, oběhová soustava, nebo dýchací ústrojí a další.

Stažení v App Store

Seek by iNaturalist 

Využijte sílu moderních technologií v rozpoznávání obrazu k identifikaci rostlin a zvířat všude kolem sebe. V aplikaci stačí pořídit fotografii, nebo ji do ní nahrát, a ona vám přesně řekne, co je na ní obsaženo – od rostlin, ptáků, klidně až houby a další. Dokonale se tak seznámíte s organizmy, se kterými přicházíme do každodenního styku. Můžete se dokonce účastnit i výzev a získávat za ně různé odznaky.

Stažení v App Store

Hravouka 

Přidejte se k Malé Myšce na jejím průzkumu fantastického přírodního světa v ručně namalovaných kulisách lesa, rybníku či zahrady. Společně se zde seznámíte se 160 druhy zvířat a rostlin a dozvíte se, jak se různí živočichové chovají ve svém přirozeném prostředí, které jsou přítomny čtyři. Vzdělávání pak probíhá skutečně hravou formou, a to i díky intuitivnímu ovládání. Titul navíc pochází od českých autorů.

Stažení v App Store 

Froggipedia 

Jde o poutavé, interaktivní a účinné učení se o životě žab formou zážitku v rozšířené realitě. Pomáhá zkoumat a objevovat jedinečný životní cyklus a složité anatomické jedinečnosti žab. Zjistíte tedy, jak se mění z jednobuněčného vajíčka na pulce, který se zase mění v malou žabku, a nakonec v dospělou žábu. Přítomna je i podrobná pitva určená k tomu, abyste mohli do detailu sledovat složitou strukturu jednotlivých orgánů.

Stažení v App Store

Interna: Vnitřní lékařství 

Jedná se o moderní mobilní vzdělávací aplikaci pro studenty medicíny, kteří hledají efektivní způsob výuky. Díky rozdělení problematiky vnitřního lékařství na teorii, kliniku a propedeutiku, slouží tato platforma k přípravě na průběžné a rigorózní zkoušky z interních oborů. Neztrácejte tedy čas a energii hledáním kvalitních vzdělávacích materiálů, protože Interna vám poskytne přesně to, co budete u zkoušek potřebovat.

Stažení v App Store

.