Zavřít reklamu

Nejdůležitější a nejvýznamnější Apple Keynote letošního roku je za námi. Jak se dalo očekávat, cupertinská společnost na ní představila letošní produktovou řadu svých iPhonů, dva nové iPady, a také nové Apple Watch Series 7. Od letošní podzimní Keynote toho ale řada uživatelů i odborníků čekala o něco více. O kterých novinkách, které nakonec představeny nebyly, se mluvilo v souvislosti s nedávno proběhlou konferencí?

AirPods 3

Přestože spousta uživatelů i odborníků – včetně známého analytika Ming-Chi Kua – očekávala od letošní podzimní Keynote také představení bezdrátových sluchátek AirPods třetí generace, k tomu ale nakonec nedošlo. AirPody třetí generace se měly po designové stránce více podobat sluchátkům AirPods Pro, ovšem bez silikonového špuntu. Spekulovalo se také o vylepšeném ovládání, některé zdroje dokonce hovořily i o zdravotních funkcích.

Nový MacBook Pro

Apple obvykle nemívá ve zvyku představovat na svých podzimních Keynotes nové počítače, v souvislosti s tou letošní se ale mluvilo o možném představení nového MacBooku Pro, osazeného čipem Apple Silicon. Nové MacBooky Pro měly nabídnout úhlopříčky displejů 14″ a 16″, a měly být vybavené například nabíjecím konektorem MagSafe, nebo třeba čtečkou paměťových karet.

Nový Mac mini

Kromě MacBooku Pro se v souvislosti s letošní podzimní Apple Keynote mluvilo také o možném představení nové generace počítače Mac mini. Ten měl být podle dostupných zpráv taktéž osazen procesorem M1X, měl nabídnout lepší výkon, Mark Gurman z agentury Bloomberg se ještě letos v srpnu nechal slyšet, že by letošní Mac mini měl být osazen čtveřicí USB4 / Thunderbolt 3 portů, dvěma USB-A porty, a že by u něj neměl chybět ani Ethernetový a HDMI port. Podobně jako u MacBooku Pro se v souvislosti s Macem mini mluvilo také o možné přítomnosti čtečky paměťových karet.

AirPods Pro 2

Podle některých zdrojů měla společnost Apple na své letošní podzimní Keynote představit také bezdrátová sluchátka AirPods Pro druhé generace. Ta se údajně měla pochlubit mírně pozměněným designem, odlišným způsobem ovládání, ale třeba také zdravotním a fitness funkcemi spolu s hrstkou nových senzorů. Zajímavé je, že se řada analytiků shodla na tom, že by Apple neměl u tohoto modelu navzdory vylepšením zvyšovat cenu.

Datum vydání plné verze macOS Monterey

Už nějakou dobu víme, že se příchodu veřejných verzí operačních systémů iOS 15, watchOS 8 a tvOS 15 dočkáme již toto pondělí. Většina z nás jistě také očekávala, že Apple na své letošní podzimní Keynote oznámí i datum vydání veřejné plné verze operačního systému macOS Monterey, k tomu ale bohužel nakonec nedošlo.

 

.