Zavřít reklamu

Před několika týdny Apple na své vývojářské konferenci představil nové verze svých operačních systémů. Konkrétně je řeč o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto nové operační systémy jsou v současné chvíli k dispozici v beta verzích pro vývojáře a testery, i přesto si je ale instalují i obyčejní uživatelé. Novinek je v těchto nových systémech k dispozici víc než dost a některé se týkají i rodinného sdílení. Proto se společně v tomto článku podíváme na 5 nových funkcí v rodinném sdílení z iOS 16. Vrhněme se přímo na věc.

Rychlý přístup

Pokud jste ve starších verzích iOS chtěli přejít do sekce s rodinným sdílením, tak jste museli otevřít Nastavení, a poté nahoře váš profil. Následně na další obrazovce bylo nutné klepnout na Rodinné sdílení, kde už se vám rozhraní objevilo. V iOS 16 je však přístup k rodinnému sdílení jednodušší – stačí přejít do Nastavení, kde už přímo nahoře pouze klepněte na sekci Rodina, čímž se vám zobrazí nové rozhraní.

rodinné sdílení ios 16

Rodinný seznam úkolů

Kromě toho, že Apple přepracoval sekci s rodinným sdílením, tak přišel také s novou sekcí, která dostala název rodinný seznam úkolů. V rámci této sekce se nachází hned několik bodů, které by měla rodina provést pro to, aby mohla jablečné rodinné sdílení využívat naplno. Pro zobrazení této nové sekce stačí přejít do Nastavení → Rodina → Rodinný seznam úkolů.

Vytvoření nového dětského účtu

Pokud máte dítě, kterému jste pořídili Apple zařízení, například iPhone, tak jste mu s největší pravděpodobností vytvořili dětské Apple ID. To je k dispozici pro všechny děti do 15 let a pokud jej jakožto rodič využijete, tak získáte přístup k různým rodičovským funkcím a možnostem pro omezení. Pro vytvoření nového dětského účtu stačí přejít do Nastavení → Rodina, kde vpravo nahoře stiskněte ikonu panáčka s +. Pak už jen stačí dole stisknout Vytvořit dětský účet.

Nastavení členů rodiny

V rodinném sdílení se může nacházet celkově šest členů, včetně vás. U všech těchto členů pak může správce rodinného sdílení provádět různé úpravy a nastavení. Pokud byste chtěli členy spravovat, přejděte do Nastavení → Rodina, kde se seznam členů zobrazí. Pak už jen pro správu konkrétního člena stačí, abyste na něj klepnuli. Následně si můžete zobrazit jeho Apple ID, nastavit jeho roli, předplatná, sdílení nákupů a sdílení polohy.

Prodloužení limitu přes Zprávy

Jak už jsem zmínil na jedné z předchozích stránek, tak vašemu dítěti můžete vytvořit speciální dětský účet, nad kterým pak máte určitou formu kontroly. Mezi jednu z hlavních možností patří nastavení omezení u jednotlivých aplikací, tj. například pro sociální sítě, hry apod. V případě, že dítěti nastavíte nějaké omezení, které se po určité době používání aktivuje, tak vás v iOS 16 nově bude dítě schopné požádat o prodloužení limitu přímo přes aplikaci Zprávy.

.