Zavřít reklamu

Vlastníte kromě iPhonu také Apple Watch? Pokud ano, tak mi jistě dáte zapravdu když řeknu, že se jedná o nesmírně schopné a komplexní zařízení, které toho umí opravdu mnoho. Stejně jako iOS či macOS nabízí o hodinkový systém od Applu v podobě watchOS ovládací centrum, skrze které je možné Apple Watch různě ovládat. Na stránce s ciferníkem můžete ovládací centrum otevřít jednoduše přejetím prstu ze spodní hrany displeje směrem nahoru, v aplikacích je pak postup stejný, pouze je prvně nutné prst na spodní hraně podržet. V tomto článku se společně podíváme na 5 skrytých tipů a triků v ovládacím centru Apple Watch.

Stav nabití AirPods

Pokud s Apple Watch například chodíte běhat a nechcete s sebou nosit iPhone, tak dost možná víte, že si přímo k jablečným hodinkám můžete připojit AirPods a následně poslouchat hudbu uloženou přímo v nich. Při takovém využívání by vás občas mohlo zajímat, z kolika procent jsou ještě sluchátka nabitá, abyste mohli přibližně určit jejich výdrž. Toho docílíte tak, že otevřete ovládací centrum, a poté klepnete na aktuální stav baterie. Zde pak sjeďte dolů, kde se stav nabití baterie AirPods zobrazí.

Hledání iPhonu s LED diodou

Osobně jablečné hodinky velmi často využívám k vyhledání iPhonu, jelikož se často stává, že ho někde nechám položený. Když v ovládacím centru Apple Watch klepnu na prvek pro vyhledání jablečného telefonu, tak se spustí zvuk, podle kterého je možné jej najít. Především v nočních hodinách se však kromě zvukového upozornění může hodit to světelné. Pokud na prvku pro vyhledání iPhonu podržíte prst, tak se kromě přehrání zvuků rozbliká LED dioda na jeho zádech. To mimo jiné využijí i ženy, když ztratí svůj iPhone v kabelce.

Zobrazení Wi-Fi sítí

Abyste mohli na Apple Watch využít některé funkce, tak musíte být připojeni k Wi-Fi síti. Tu můžete jednoduše ovládat přímo z ovládacího centra. Pokud se ale potřebujete k nějaké síti připojit, tak s největší pravděpodobností přejdete do Nastavení → Wi-Fi, kde síť najdete a připojíte se. Dobrou zprávou je, že to jde o mnoho jednodušeji, a to přímo z ovládacího centra. Zde stačí, abyste jednoduše na ikoně Wi-Fi podrželi prst, čímž se zobrazí seznam dostupných Wi-Fi sítí.

Červené světlo

Apple Watch můžete mimo jiné využít také jako svítilnu, a to skrze prvek v ovládacím centru. Pokud na něj klepnete, tak se displej Apple Watch vyplní bílou barvou a jas displeje se nastaví na maximum, takže budete bez problému schopni osvětlit několik metrů před sebou. Součástí této funkce je však také možnost pro rozsvícení displeje Apple Watch červeně, což se hodí například v noci, kdy potřebujete jít na toaletu, ale nechcete rozsvěcovat klasické světlo. Červené světlo zaručí, že vás nebudou po probuzení bolet oči a bez problému pak budete opět schopni usnout. Pro spuštění červeného světla stačí klepnout na prvek s ikonou svítilny, a poté se přesunout úplně doprava.

Informace o poloze

Pokud na vašem iPhonu, iPadu či Macu začne systém nebo aplikace využívat polohu, tak se o tom můžete nechat informovat prostřednictvím šipky v horní liště. Apple Watch bohužel tuto horní lištu nemají, jelikož by se na displej jednoduše nevlezla. I přesto si ale můžete nechat zobrazit informace o tom, zdali je poloha Apple Watch využívána, anebo nikoliv. Jednoduše stačí, abyste otevřeli ovládací centrum, kde nahoře nad prvky polohovou šipku najdete. Pokud je plná, tak dochází k využívání polohových služeb. Více informací si můžete zobrazit po klepnutí.

.