Zavřít reklamu

Deaktivace zpráv o soukromí v aplikacích

V rámci snahy společnosti Apple o zachování maximálního soukromí uživatelů nabízí operační systém iOS možnost zobrazování zpráv o tom, jak jednotlivé aplikace zachází s daty, které jim poskytnete. Tato data mají informační, nikoliv však praktickou hodnotu, protože s nimi nelze dále nijak nakládat a zabírají tak místo na vašem iPhonu. Pokud chcete tyto zprávy deaktivovat, spusťte na iPhonu Nastavení -> Soukromí a zabezpečení -> Zpráva o soukromí v aplikacích, a zcela dole klepněte na Vypnout zprávu o soukromí v aplikacích.

Synchronizace na Macu

K odstranění Systémových dat z vašeho iPhonu vám může pomoci také proces synchronizace na Macu. Připojte váš iPhone k Macu a spusťte nativní Finder. V panelu na levé straně okna Finderu klikněte na název vašeho iPhonu, přesuňte se zpět do hlavní části okna Finderu a zde v pravém dolním rohu klikněte na Synchronizovat.

Smazání dat čtenářských cílů

Součástí operačního systému iOS je také nativní aplikace Knihy. Pokud ji využíváte, měli byste vědět, že se na váš iPhone také ukládají data související například s tím, jak dlouho jste četli. Jedná se o takzvaná data čtenářských cílů, která po delší době mohou zabrat nezanedbatelnou část úložiště vašeho iPhonu. Pro jejich smazání spusťte na iPhonu Nastavení -> Knihy -> Smazat data čtenářských cílů.

Smazání cache v Safari

Dalším způsobem, jak odstranit Systémová data na iPhonu, je smazání cache v Safari. Jedná se o data, související s vaším procházením internetu. Data v mezipaměti prohlížeče přispívají k rychlejšímu načítání webových stránek, když se jich ale nahromadí moc, mohou zabírat místo na vašem úložišti. Pro smazání cache v Safari spusťte na iPhonu Nastavení -> Safari – Smazat historii a data stránek.

.