Zavřít reklamu

Společnost Google nabízí pro uživatele řadu skvělých služeb, mezi které patří například také cloudové úložiště Google Disk. Tato služba umí mnohem více než jen ukládání, stahování a správu souborů a složek. V dnešním článku vám představíme pětici tipů a triků, které by měl znát každý uživatel Google Disku.

Převod MS dokumentů na Google Docs formát

Do úložiště na Google Disku můžete ukládat všechny možné typy souborů a dokumentů včetně těch ve formátu MS Office nebo PDF. Google Disk vám ale může zároveň také skvěle posloužit jako nástroj k převodu těchto dokumentů na formát Google Docs. Stačí v Google Disku vybrat dokument, který potřebujete převést, kliknout na něj pravým tlačítkem myši a poté klikněte na Otevřít v aplikaci. Na nástrojové liště v horní části obrazovky pak už jen stačí kliknout na Soubor -> Uložit jako dokument Google.

Drag & Drop

Nahrání dokumentů do úložiště na Google Disk může probíhat dvojím způsobem. Většina uživatelů volí variantu, při které vlevo nahoře klikne na Přidat -> Nahrání souboru. Existuje ale ještě jednodušší cesta – Google Disk totiž podporuje funkci Drag & Drop, takže stačí spustit službu v prostředí vašeho webového prohlížeče a poté jen z umístění ve vašem počítači přetáhnout vybrané položky do cílového umístění.

Prozkoumejte dokument

Další tip z naší dnešní nabídky opět souvisí s dokumenty, umístěnými do Googlu Disku. Google totiž nabízí nástroj, který vám u vašich dokumentů pomůže s jejich analýzou a doporučí vám související obrázky, webové stránky, nebo třeba další z vašich dokumentů. Nejprve v Google Disku vyberte požadovaný dokument a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Nástroje -> Prozkoumat. Příslušná doporučení se zobrazí na liště vpravo.

Šetřete místem

Jak jistě víte, nabízí služba Google Disk pouze omezené množství bezplatného úložiště – momentálně se jedná o 15GB. Pokud máte strach, že byste si úložiště na vašem Google Disku mohli zaplnit příliš rychle, máme pro vás tip – veškeré dokumenty, které zde máte uložené, si jednoduše převeďte na formát Google Docs. Dokumenty v tomto formátu se totiž do vašeho úložiště nezapočítávají. Převod provedete jednoduše tak, že na nástrojové liště v horní části dokumentu kliknete na Soubor -> Uložit jako dokument Google.

Google disk ulozit dokument

Rozlišujte složky

Věděli jste, že si složky na vašem Google Disku můžete pro lepší přehled barevně odlišit? Stačí na každou z nich kliknout pravým tlačítkem myši. V menu, které se vám zobrazí, poté už jen vyberete položku Změnit barvu. Požadovaný odstín pak jednoduše vyberete v tabulce.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.