Zavřít reklamu

V dnešní době není komunikace formou video či audiohovorů ničim neobvyklým. Tímto způsobem můžeme prakticky kdykoliv a odkudkoliv komunikovat s přáteli, rodinou, spolužáky, ale třeba také se zaměstnavateli, kolegy či partnery. Mezi nejpopulárnější platformy, které slouží k tomuto účelu, patří například Google Meet. V dnešním článku si představíme pět tipů, s jejichž pomocí se vám v rámci této platformy bude pracovat ještě lépe.

Kontrola kamery a mikrofonu

Před každou schůzkou je dobré se ujistit, že vaše kamera spolu s mikrofonem funguje tak, jak má. Google Meet pro tyto účely nabízí užitečnou funkci ověření. Dříve než se připojíte k jakémukoliv hovoru, klikněte vpravo nahoře na ikonku nastaveni. V panelu na levé straně postupně zvolte kameru a mikrofon a vyzkoušejte, zda fungují.

Změna nebo rozostření pozadí

Stejně jako řada dalších komunikačních platforem nabízí také Google Meet funkci rozostření nebo náhrady pozadí při videohovoru. Kromě rozostření pozadí si můžete vybrat obrázek z přednastavené galerie, případně z vašeho počítače. Pro změnu pozadí klikněte při hovoru ve spodní části obrazovky na ikonku tří teček. V menu zvolte Změnit pozadí a poté stačí už jen vybrat požadovanou variantu.

Změna rozvržení

Při videohovoru v rámci služby Google Meet můžete také snadno změnit rozvržení tak, aby vše co nejlépe vyhovovalo vašim potřebám. Stejně jako u předchozího kroku nejprve na liště ve spodní části okna klikněte na ikonku tří teček a poté v menu zvolte Změnit rozvržení. Nakonec stačí už jen nastavit požadovanou variantu.

Přepis hovoru

Musíte absolvovat schůzku přes Google Meet v angličtině a nejste si jisti, že budete rozumět úplně všemu? Není nic jednoduššího, než v průběhu hovoru zkrátka aktivovat živý přepis. Výsledné titulky samozřejmě nebudou úplně stoprocentně spolehlivé, pomohou vám ale lépe porozumět tomu, co říká druhá strana. Na liště ve spodní části obrazovky klikněte v průběhu hovoru na ikonku tří teček, zvolte Titulky a poté v menu vyberte požadovaný jazyk titulků. Pro češtinu bohužel zatím titulky v Google Meet nejsou k dispozici.

Nebojte se rozšíření

Podobně jako v prohlížeči Google Chrome jako takovém můžete i u Google Meet využít nejrůznější rozšíření, která vám usnadní nebo zefektivní využívání této platformy. Různá rozšíření pro Google Meet najdete třeba zde, pečlivě ale prověřujte hodnocení a recenze, a nezapomeňte vždy ověřit, k jakým údajům má dané rozšíření přístup.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.