Zavřít reklamu

Úspora dat

Pro efektivní správu mobilních dat na Instagramu v iOS existuje užitečná funkce, která vám pomůže v situacích s nízkým signálem nebo omezeným datovým připojením. Pokud se nacházíte v oblasti se špatným signálem nebo chcete minimalizovat spotřebu dat, můžete využít následující kroky. Klepněte na ikonu svého profilu v pravém dolním rohu obrazovky, poté na ikonku vodorovných linek a vyberte možnost Nastavení a soukromí. Následně zvolte položku Kvalita médií a aktivujte volbu Používat méně mobilních dat.

Soukromý profil

Pokud jste se rozhodli změnit nastavení svého Instagram profilu z veřejného na soukromý, postup je snadný a dostupný přímo z aplikace na iOS. Otevřete Instagram a klepněte na ikonu vašeho profilu umístěnou v pravém dolním rohu obrazovky. Následně vpravo nahoře klepněte na ikonu vodorovných linek, abyste otevřeli menu. V tomto menu vyberte možnost Nastavení a soukromí, a poté přejděte na volbu Soukromí účtu. Aktivujte tuto položku, což převede váš profil na soukromý režim, což znamená, že pouze schválení sledující uživatelé budou moci vidět váš obsah. Tato jednoduchá úprava vám poskytuje větší kontrolu nad tím, kdo má přístup k vašim příspěvkům a umožňuje vám užívat si Instagram s větším pocitem soukromí.

Neukládat fotky

Pokud si přejete omezit automatické ukládání fotek z Instagramu na vašem iOS zařízení a tím uvolnit místo na úložišti, můžete jednoduše upravit svá nastavení. Po zveřejnění fotky na Instagramu se totiž automaticky ukládá kopie do fotogalerie vašeho smartphonu. Abyste tomu předešli, postupujte takto: Otevřete Instagram a klepněte na ikonu vašeho profilu v pravém dolním rohu. Poté vpravo nahoře klepněte na ikonu vodorovných linek, abyste otevřeli hlavní menu. Zvolte možnost Nastavení a soukromí a poté přejděte na Archivace a stažení. Zde deaktivujte položku Uložit původní fotky.

Skrýt aktivitu

Chcete si uchovat svou online aktivitu na Instagramu v tajnosti? Není to problém. Instagram vám poskytuje možnost skrýt váš stav aktivity, a to i před ostatními uživateli. Pro aktivaci této funkce postupujte následovně: Otevřete svůj profil na Instagramu a vpravo nahoře klepněte na ikonu vodorovných linek, čímž otevřete hlavní menu. Následně vyberte možnost Nastavení a soukromí, a poté přejděte na Stav aktivity. Zde stačí jednoduše deaktivovat položku Zobrazit stav aktivity. Tímto způsobem zajistíte, že ostatní uživatelé nebudou mít přístup k informacím o vaší online aktivitě na Instagramu. Je však důležité mít na paměti, že po aktivaci této funkce neuvidíte stav aktivity ani u ostatních uživatelů, což může být v některých situacích důležité.

Mizející fotografie v Directu

Pro ty situace, kdy chcete poslat fotografii v Instagram Directu, ale nechcete, aby zůstala v chatu trvale, existuje jednoduchý trik. Když chcete sdílet dočasný obrázek, pořiďte fotografii přímo v konverzaci a poté pod tlačítkem pro odeslání přejet prstem směrem doprava. Následně klepněte na možnost Zobrazit jednou. Tímto způsobem se zajistí, že fotografie, kterou jste poslali, zmizí po jednom zobrazení ze zprávy. Tato funkce poskytuje uživatelům větší kontrolu nad obsahem, který je sdílen v soukromých konverzacích, a umožňuje dočasně sdílet fotografie bez obav z jejich trvalého záznamu v chatu.

.