Zavřít reklamu

Popularita Instagramu v posledních letech raketově stoupá, obzvlášť u mladší skupiny uživatelů. Není proto divu, že Mark Zuckerberg, který Instagram spolu s Facebookem a Whatsapp vlastní, se snaží sociální síť neustále obohacovat o nové funkce. Podle nových zpráv plánuje část Instagramu překlopit do nové aplikace Threads (Vlákna) a tím jej tak rozdělit na dvě části.

Hlavním účelem bude opět zkopírovat populární funkce Snapchatu a nabídnout je v samostatné aplikaci. Threads mají totiž kombinovat zprávy na Instagramu (Direct) spolu funkcemi zaměřené na blízké přátele. Uživatelé tak budou moct svým vybraným přátelům například sdílet polohu, zveřejňovat pro ně fotografie, videa a Stories a samozřejmě s nimi komunikovat skrze zprávy. Threads by ve vztahu k Instagramu mohly fungovat podobně jako Messenger a Facebook, avšak s několika dalšími funkcemi navíc.

První screenshoty z aplikace Threads:

Zajímavostí nicméně je, že většina sdílených údajů by se měla v aplikaci aktualizovat automaticky. Uživatelé na seznamu blízkých přátel uvidí nejenom vaši aktuální polohu, ale například také informaci, zda jste na cestě (v pohybu), nebo jestli naopak sedíte s dalšími přáteli v kavárně apod.

V současné době je aplikace stále ve rané fázi vývoje a tudíž jí většina funkcí stále chybí. V konečném důsledku bude ale její hlavní úlohou o vás automaticky sdělovat nejaktuálnější informace vaším nejbližším přátelům. Jádrem Threads mají však být zprávy, tedy funkce Direct z Instagramu.

Threads 1

Mark Zuckerberg se už dříve podělil se svými plány sjednotit Instagram, Facebook a Whatsapp do jedné aplikace s důrazem zejména na přímou komunikaci mezi lidmi. Zda právě Threads budou oním zmiňovaným propojením sociálních sítí spadajících pod Facebook, zůstává prozatím jen otázkou. Možná se nakonec Zuckerberg rozhodl zaměřit se na Instagram, kterému do jisté míry konkuruje Snapchat a proto má stále tendenci nabírat nové uživatele.

Zdroj: The Verge

.