Zavřít reklamu

Instagram včera večer představil zcela novou platformu, kterou cílí na tu největší možnou konkurenci. Jmenuje se IGTV a společnosti jí doprovází sloganem „The next generation of video“. Vzhledem ke svému zaměření půjde přímo proti YouTube a do jisté míry také Snapchatu.

Oficiální tiskovou zprávu si můžete přečíst zde. Ve zkratce jde o zcela novou platformu, která se zaměřuje na sdílení hodnoceného videoobsahu. Uživatelé se tak budou moci ještě více spojit s těmi, které na Instagramu sledují. Jednotlivé profily naopak dostanou další nástroj, který jim může pomoci zvyšovat svůj dosah a vše, co se s tím pojí. Nová služba je šitá na míru mobilním telefonům a to hned z několika důvodů.

Prvním je ten, že veškerá videa budou defaultně přehrávána (a také natáčena) vertikálně, tj. na výšku. Přehrávání začne automaticky v momentě, kdy aplikaci spustíte a ovládací prvky budou podobné těm, na které jste zvyklí z klasické aplikace Instagram. Aplikace je stavěná na natáčení a přehrávání opravdu dlouhých videí.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Celý systém bude fungovat na základě hodnocení videí a jednotlivých účtů. Každý tak může sdílet videa jen ti nejúspěšnější se však dočkají větší publicity. V tiskové zprávě se hovoří o tom, že právě IGTV bude budoucností videa na mobilní platformě. Vzhledem k obrovské členské základně této sociální sítě bude zajímavé sledovat, jakým směrem se bude novinka vyvíjet. Cíle společnosti rozhodně nejsou malé. Amatérský videoobsah je údajně nesmírně populární a společnost očekává, že přehrávání videí bude stát za 80% celkových datových přenosů v horizontu následujících tří let. Nová aplikace je od včerejška dostupná v App Store.

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více