Zavřít reklamu

E-mail používá dennodenně každý z nás. Majitelé iOS zařízení mají v tomto směru na výběr z poměrně bohaté nabídky nejrůznějších aplikací třetích stran, dobrou službu vám tomto směru umí ale prokázat také nativní Mail. Stejně jako řada jiných nativních aplikací od Applu má i Mail své mouchy, s použitím těch správných tipů a triků jej ale jistě dokážete využít na maximum.

Změňte podpis

Podpisy jsou důležitou součástí vašich e-mailových zpráv, a pokud si nastavíte jeho automatické připojování ke každé vaší zprávě, značně vám to ušetří čas. Ve výchozím nastavení stojí v podpisu u zpráv, vytvořených v nativním Mailu pro iOS, “Odesláno z iPhonu”. Pokud chcete tento text změnit, spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Pošta -> Podpis, klepněte na okénko s podpisem a nastavte vámi preferovaný text.

Užitečná Siri

V průběhu práce se zprávami v nativním Mailu na vašem iOS zařízení vám může také skvěle pomoci virtuální hlasová asistentka Siri. Můžete jí zadávat nejen příkazy k odesílání zpráv (“E-mail Mr. Novak and tell him that I have read the document”), ale také k jejich zobrazování (“Show new e-mail from XY”), odpovídat na ně (“Reply to this e-mial”), ale také různými způsoby mazat (“Delete all e-mails from yesterday”).

Mazání a archivace e-mailů

Věděli jste, že při práci s e-maily v nativní aplikaci Mail na vašem iOS zařízení můžete volit mezi archivací a smazáním vybrané zprávy? Tato možnost sice na první pohled není vidět, ale je v aplikaci přítomná. Nejprve na vašem iOS zařízení vyberte zprávu, kterou chcete buďto archivovat, nebo smazat, a otevřete ji. Na obrazovce s otevřenou zprávou poté v levém dolním rohu dlouze stiskněte ikonku odpadkového koše. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí už jen vybrat archivaci nebo smazání zprávy.

 

Skenování příloh

iOS verze aplikace Mail nabízí poměrně bohaté možnosti práce s přílohami, a to včetně možnosti přímého skenování dokumentů do e-mailových příloh prostřednictvím fotoaparátu iPhonu. Nejprve vytvořte e-mailovou zprávu a poté v liště nad virtuální klávesnicí klepněte na ikonku skenování (druhá zprava). Načtěte požadovaný dokument, upravte podle svého a potvrďte jeho přiložení k e-mailu. Pro přidání přílohy ze Souborů klepněte na ikonku dokumentu na liště nad klávesnicí.

Volby zobrazení

V nativním Mailu v prostředí operačního systému iOS můžete také zvolit, jakým způsobem se vám bude zobrazovat přehled příchozích e-mailových zpráv. Pro nastavení hustoty zobrazení příchozích zpráv spusťte na svém iOS zařízení Nastavení -> Pošta, kde klepnete na položku Náhled a zvolíte počet řádků, který se vám má u každé zprávy zobrazit. Čím nižší číslo vyberete, tím větší bude hustota zobrazených zpráv.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.