Zavřít reklamu

Spotify patří momentálně mezi nejpopulárnější hudební streamovací aplikace, a spousta jablíčkářů mu také dává přednost před službou Apple Music. Pokud i vy patříte mezi nadšené předplatitele Spotify, určitě si nenechte ujít naši pětici tipů a triků pro ještě lepší používání této aplikace na iPhonu.

Sdílené playlisty

Pokud patříte mezi zkušenější uživatele Spotify na iPhonu, určitě jste již dávno ovládli umění tvorby playlistů. Samotnou tvorbou ale možnosti práce s playlisty ve Spotify zdaleka nekončí. Vytváříte například seznam skladeb, které chcete přehrát na večírku s přáteli, a chcete do jeho sestavení zapojit i ostatní? Otevřete playlist, který chcete sdílet, a pod jeho přebalem klepněte na tři tečky. Zvolte Označit jako společný a potvrďte vaši volbu. Poté stačí jen playlist nasdílet přátelům, aby do něj mohli přidat vlastní skladby.

Nechte hrát rádio

Streamovací platforma Spotify nabízí svým uživatelům řadu různých funkcí – jednou z nich je takzvané rádio, které vám bude kontinuálně přehrávat skladby vybraného umělce, případně skladby, které s tímto umělcem jakýmkoliv způsobem souvisí. Spuštění rádia na Spotify je velice jednoduché. Nejprve vyhledejte jméno umělce, jehož rádio chcete spustit. Pod profilovou fotografií interpreta klepněte na tři tečky a v menu, které se vám zobrazí, vyberte Přejít na rádio.

Zpříjemněte si poslech

Každý z nás jistě ví minimálně o jednom interpretovi, jehož tvorba zkrátka není tím pravým ořechovým. Tvůrci Spotify jsou si toho velice dobře vědomi, proto ve své iOS aplikaci (a nejen v ní) nabízí možnost deaktivovat přehrávání vybraných interpretů. Nejprve vyhledejte umělce, jehož skladby nechcete na Spotify přehrávat. Pod jeho profilovým obrázkem klepněte na ikonku tří teček a v menu, které se vám zobrazí, stačí pak už jen zvolit Tohoto umělce nehrát.

Připojte další zařízení

Nechcete při poslechu Spotify na vašem iPhonu používat sluchátka, ale zároveň vám při přehrávání zrovna dvakrát nevyhovuje reproduktor vašeho telefonu? Zvuk z aplikace Spotify můžete při přehrávání na vašem iPhonu snadno a rychle přesměrovat na jiné blízké zařízení. Při přehrávání klepněte na ikonku počítače a přehrávače. Zobrazí se vám nabídka dostupných zařízení, ve které můžete také zvolit přehrávání prostřednictvím AirPlay nebo Bluetooth.

Společný poslech

Aplikace Spotify pro iOS nabízí také skvělou a zábavnou funkci, která vám umožní poslouchat obsah společně s vašimi přáteli nebo rodinou. Tato možnost je zatím stále ještě ve stádiu testovací beta verze, funguje ale naprosto bez problémů. Při poslechu hudby nebo podcastů nejprve klepněte na ikonku počítače a přehrávače. Pod seznamem možností přehrávání najdete sekci Zahájit skupinovou relaci. Klepněte na tlačítko Zahájit relaci, zvolte Pozvat přátele, a poté stačí už jen vybrat kontakty.

 

.