Zavřít reklamu

Stali jste se pyšným majitelem jablečného tabletu a chtěli byste své zařízení přestat používat jen k těm nejzákladnějším úkonům? iPady toho dokáží opravdu hodně a naše pětice triků vám pomůže k tomu, abyste svůj jablečný tablet mohli využít co možná nejlépe.

Funkce Handoff

Pokud vlastníte více jablečných zařízení, jistě oceníte funkci Handoff, která vám umožní pokračovat na jednom zařízení v činnosti, kterou jste zahájili na jiném zařízení. Podmínkou je, abyste na všech svých zařízeních měli tuto funkci aktivovanou. Na iPadu spusťte Nastavení -> Obecné -> AirPlay a Handoff. Na Macu aktivujete Handoff v Předvolby systému -> Obecné -> Povolit Handoff mezi Macem a zařízeními iCloud. Pokud chcete funkci Handoff na svých zařízeních vyladit opravdu na maximum, přečtěte si článek, který přikládám níže.

iPad jako druhý monitor

Novější operační systémy pro Mac vám kromě jiného umožňují také využít iPad coby sekundární monitor pro váš Mac. Zásluhu na tom má funkce s názvem Sidecar, která navíc nabízí v této oblasti poměrně dost užitečných možností. Váš Mac i iPad musí být přihlášený ke stejnému Apple ID, na obou zařízeních musí být aktivovaná Wi-Fi i Bluetooth, iPad můžete ale ke svému Macu připojit také za pomoci kabelu. Na svém Macu spusťte Předvolby systému, kde kliknete na Sidecar. Zde stačí už jen nastavit veškeré podrobnosti.

Ovládání gesty

Jistě jste si již po prvním vybalení vašeho iPadu všimli, že jej můžete efektivně ovládat gesty. Potažením z pravého horního rohu směrem dolů aktivujete Ovládací centrum, potažením zleva doprava zase aktivujete zobrazení Dnes. Potažením shora dolů zobrazíte notifkace, a pokud na kterékoliv ze stránek plochy provedete gesto potažením zdola nahoru, okamžitě se přesunete na hlavní obrazovku. Přehled oken se spuštěnými aplikacemi zobrazíte tak, že obrazovku s aktuálně otevřenou aplikací krátce podržíte a odsunete směrem nahoru a doprava, ukončení aplikace z tohoto zobrazení provedete jednoduše odsunutím náhledu směrem nahoru.

Split View pro lepší přehled

iPady umožňují kromě jiného také práci ve dvou aplikacích zároveň, přičemž okna s příslušnými aplikacemi máte otevřená vedle sebe. Tato funkce vám může značně ulehčit například kopírování obsahu z jedné aplikace do druhé. Nejprve se ujistěte, že se ikonky obou aplikací nacházejí v Docku na vašem iPadu. Nyní prvně otevřete jednu aplikaci, a poté krátkým potažením zdola nahoru zobrazte Dock. Pak dlouze podržte ikonku druhé aplikace a posuňte ji do středu obrazovky, dokud se nezobrazí náhled aplikace. Pak už jen stačí okno s novou aplikací umístit na pravou nebo levou stranu obrazovky iPadu.

iPad jako domácí centrum

Necháváte svůj iPad doma a máte svou domácnost vybavenou produkty s HomeKit kompatibilitou? Pak můžete ze svého jablečného tabletu udělat výkonné domácí centrum pro správu vaší chytré domácnosti. Nejprve se ujistěte, že je váš iPad přihlášen ke stejnému Apple ID jako prvky ve vaší chytré domácnosti. Poté na iPadu spusťte Nastavení -> Domácnost, kde stačí zkrátka jen aktivovat položku Používat iPad jako domácí centrum. Váš iPad musí být zapnutý a připojený na vaši domácí Wi-Fi síť.

.