Zavřít reklamu

Již více než týden si můžeme na našich Apple Watch zkoušet nejnovější verzi operačního systému watchOS, a to watchOS 8. Spolu s touto novinkou se majitelé chytrých jablečných hodinek dočkali řady nových vylepšení a funkcí. My se v dnešním článku podrobněji podíváme na novou aplikaci Mindfulness a funkce pro zdraví.

Reflexe

Reflexe je nový typ „cvičení“, který je součástí aplikace Mindfulness – dříve Dýchání – ve watchOS 8. V rámci tohoto cvičení dostanete jednoduché zadání, nad kterým se máte zamyslet, zpomalit, a současně provádět dechová cvičení. Pro cvičení Reflexe spusťte na vašich Apple Watch aplikaci Mindfulness a klepněte na Zamyslete se. Přečtěte si zadání, klepněte na Začít, a soustředěně dýchejte. Pokud chcete cvičení předčasně ukončit, přejeďte prstem po displeji směrem doprava a klepněte na Ukončit.

Přizpůsobení délky cvičení

Máte pocit, že byste bez problémů zvládli delší cvičení? Žádný problém. Spusťte aplikaci Mindfulness a podle potřeby klepněte buďto u Zamyslete se nebo Dýchání na tři tečky v kroužku vpravo nahoře. Klepněte na Délka a vyberte požadovaný počet minut.

Nastavení připomínek

Někdo je rád, když ho jeho Apple Watch upozorní na to, že je čas na relaxaci, někomu tato připomenutí vadí. Pokud raději cvičíte tehdy, když to nejvíce vyhovuje vám samotným, můžete si připomínky Mindfulness vypnout. Na Apple Watch spusťte Nastavení -> Mindfulness, kde v sekci Připomínky deaktivujete položky Začátek dne a Konec dne.

Dechová frekvence

Každému vyhovuje při cvičení jiný rytmus dechu. Pokud si na Mindfulness na vašich Apple Watch chcete přizpůsobit dechovou frekvenci při cvičení, spusťte Nastavení -> Mindfulness. Zamiřte do sekce Frekvence, a zde vyberte požadovaný počet dechů za minutu.

Nové meditace

Zaujala vás cvičení v sekci Zamyslete se? Pokud chcete, můžete si nastavit, aby se na vaše Apple Watch vždy automaticky stahovaly nové meditace. Nastavení stahování nových meditací provedete tak, že v na Apple Watch spustíte Nastavení -> Mindfulness, zamíříte na displeji dolů a aktivujete položku Přidat do hodinek nové meditace.

.