Zavřít reklamu

Ač si to často neuvědomujeme, spánek je pro kvalitní život nesmírně důležitý, a v uspěchané době mu věnujeme stále méně času. Abychom jej měli co nejkvalitnější, mohou nám pomoci nejrůznější aplikace. Apple sice nově ve watchOS 7 nabízí měření spánku nativně, na podrobné statistiky však můžete rovnou zapomenout a mnohým zajisté tyto poměrně jednoduché informace nebudou stačit. I proto se v dnešním článku zaměříme na ty nejlepší aplikace, které vám poskytnou nepřeberné množství dat p vašem spánku. Hned na začátek bych chtěl zmínit, že všechny aplikace, co budou ve článku uvedeny, dokáží zapisovat údaje do nativního Zdraví.

AutoSleep

Tato aplikace je poměrně oblíbená zejména díky své jednoduchosti. Po zakoupení již software jen nastavíte a nemusíte se o nic starat – AutoSleep dokáže váš spánek automaticky detekovat. Oproti nativní aplikaci také zjistíte kvalitu spánku, tento údaj společně s hodnotou srdečního tepu v noci často vypovídá o tom, zda jste den předtím měli klidný, nebo jste byli spíše ve stresu. Po probuzení vám AutoSleep pošle notifikaci s informací o tom, že je k dispozici vaše spánková analýza za poslední noc. Aplikaci zakoupíte za 99 Kč, poté po vás ale už nebude chtít ani žádné předplatné, ani další jednorázové poplatky.

Sleepzy

Sleepzy nabízí poměrně podrobné statistiky, které při sledování spánku jistě využijete. Ve spolupráci s Apple Watch a iPhonem totiž umožňuje kromě sledování kvality spánku a zjišťování srdečního tepu i nahrávat zvuky, takže budete moci vyhodnotit, jak jste při spánku byli hluční. Před spaním si můžete pustit uklidňující melodie, ráno zase přehrát budík z vaší knihovny iTunes. Budík poté nastavíte v určitém rozmezí a aplikace vás probudí v ideální dobu, kdy se nenacházíte v tvrdém spánku. Upozorňuji však, že při nahrávání zvuku je vhodné mít telefon u hlavy a připojený ke zdroji napájení, což ale pro mnoha uživatelům nebude činit žádný výrazný problém. Ve Sleepzy najdete také předpověď počasí, ráno vám tedy stačí vypnout budík a hned víte, jak chladno či teplo venku bude. Základní verzi nabízí vývojáři zdarma, pro možnost poslechu zvuků z vašeho spánku, podrobné statistiky a historii musíte aktivovat předplatné, kdy máte na výběr z několika tarifů.

Pillow

Jestli jste se v minulosti pídili po kvalitním řešení ke sledování spánku pro Apple Watch, jistě jste na aplikaci Pillow narazili. Kromě automatické detekce spánku nabízí možnost nahrávání zvuků, sledování kvality spánku, zobrazení grafu srdečního tepu nebo chytrý budík, který zazní tehdy, kdy je váš spánek „nejměkčí“ – samozřejmě v rozmezí, které si nastavíte. Základní verze je opět zdarma, pro neomezenou historii přímo v aplikaci, možnost exportovat data o vaší analýze a mnoho dalších funkcí zaplatíte 129 Kč na měsíc, 259 Kč na 3 měsíce nebo 779 Kč na rok.

Headspace

Jestli hledáte software, který vám přinese pokročilou spánkovou analýzu, tak věřte, že Headspace na to jde trošku jinak. Nastaví vás totiž na to, abyste se po celý den dokázali zklidnit. Najdete zde dechová cvičení, mindfulness, relaxační zvuky, sledování spánku a obrovské množství dalších možností. Aplikace je velmi komplexní a není dělaná pro všechny, pokud však rádi meditujete nebo se potřebujete uklidnit, bude vám vyhovovat. Ve chvíli, kdy budete používat verzi zdarma, dostanete jen některé z výše zmíněných funkcí, po zaplacení 309 Kč na měsíc nebo 2250 Kč na rok bude Headspace průvodcem celého vašeho dne.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.