Zavřít reklamu

Řada telefonů iPhone 13 (Pro) v pátek úderem 14. hodiny vstoupila do předprodeje. Uvažujete o koupi, ale pořád váháte nad tím, co vám nová generace telefonu přinese? Tak zde máte 5 důvodů, proč na iPhone 13, potažmo iPhone 13 Pro, upgradovat své stávající zařízení, ať už máte iPhone 12, 11 nebo dokonce starší. 

Fotoaparáty 

Apple uvádí, že iPhone 13 a iPhone 13 mini obsahují „vůbec nejvyspělejší dvojitou fotosoustavu“ s novým širokoúhlým fotoaparátem, který shromažďuje o 47 % více světla, díky čemuž docílí méně šumu a podá jasnější výsledky. Apple také do všech nových iPhonů přidal optickou stabilizaci obrazu s posunem senzoru, která byla výsadou iPhonu 12 Pro Max.

Zároveň přichází poutavý Filmařský režim, Fotografické styly a do modelů Pro také možnost hanrávat ProRes video. Jejich ultraširokoúhlý fotoaparát navíc zachycuje o 92 % více světla, teleobjektiv zase disponuje trojnásobným optickým přiblížením a naučil se noční režim.

Větší úložiště 

Loňské iPhony 12 a 12 mini obsahovaly základní úložiště o kapacitě 64 GB. Letos se jej však Apple rozhodl navýšit, a proto už v základnu dostanete 128 GB. Paradoxně tak za méně peněz, protože novinky jsou obecně levnější, pořídíte více. Modely iPhone 13 Pro pak rozšířily svou řadu o 1TB úložiště. Pokud jste tedy extrémně nároční na data, a hodláte pořizovat vizuální záznamy v ProRes, je to pro vás ideální kapacita, která vás nebude ničím limitovat.

Výdrž baterie 

Apple slibuje o 1,5 hodiny delší výdrž u modelů 13 mini a 13 Pro ve srovnání s jejich předchozími verzemi a až o 2,5 hodiny více u iPhone 13 a 13 Pro Max, ve srovnání s iPhone 12 a 12 Pro Max. Například na stránce se specifikací iPhonu 13 Pro Max se dočtete, že tento největší iPhone společnosti zvládne až 28 hodin přehrávání videa, což je o 8 hodin více než předchůdce. Je to sice typický „papírový“ údaj, na druhou stranu není důvod Applu nevěřit, že výdrž bude skutečně vyšší.

Displej 

Pokud se budeme bavit jen o menším výřezu, tak ten asi nikoho příliš nepřesvědčí. Pokud se však budeme bavit o displeji iPhonů 13 Pro, které nově disponují technologií ProMotion s adaptivní obnovovací frekvencí až 120 Hz, je to situace jiná. Tato technologie totiž zapříčiní příjemnější a plynulejší zážitek z používání zařízení. A pokud jej máte aktivní po několik hodin denně, toto jednoznačně oceníte. Modely 13 Pro pak navíc dosáhnou na maximální jas 1000 nitů, modely 13 na 800 nitů. U předchozích generací to bylo 800 respektive 625 nitů. Používání na přímém slunci tak bude o to pohodlnější.

Cena 

Jak již bylo zmíněno, nové generace jsou levnější, než byly ty loňské. Model od modelu to dělá buď tisíc jeden nebo tisíce dva, což rozhodně důvod k upgradu není. Důvod je to ten, že zařízení, které aktuálně vlastníte, stále stárne a tím mu také padá jeho cena. A protože předprodeje novinek už běží, není nic rozumnějšího, než se co nejdříve svého staršího iPhonu zbavit – vystavit jej na bazary a snažit se ho prodat dříve, než jeho cena padne ještě více. Letos už se totiž s oficiálními cenami šoupat nebude a další ideální čas k prodeji bude prakticky až za rok.

.