Zavřít reklamu

V úterý 14. září bude Apple pořádat Keynote, na které nám jistě ukáže podobu iPhonu 13, a pravděpodobně i tu Apple Watch Series 7. Pořád by zde ale mohl být prostor ještě pro něco. Tím něčím samozřejmě nemyslíme nic jiného, než dlouho odkládanou 3. generaci sluchátek AirPods. Pojďte si přečíst 5 věcí, které od těchto sluchátek očekáváme. 

Design 

Podoba sluchátek je víceméně veřejným tajemstvím. To, že se bude jednat o 3. generaci AirPodů a nikoli např. 2. generaci AirPodů Pro, říká jejich vzhled. Ten sice vychází z modelu Pro, takže má zejména kratší stopku, ale neobsahuje vyměnitelné silikonové nástavce. Pecková konstrukce nemůže poskytnout takovou kvalitu poslechu, protože nedokáže tak utěsnit ucho posluchače. Z toho důvodu by druhá generace byla horší než první. S určitostí se dá tedy říci, že se skutečně jedná o AirPody 3. generace.

Pouzdro 

Designu sluchátek samozřejmě bude uzpůsobeno i jejich nabíjecí pouzdro. To ostatně také bude velice podobné tomu u AirPodů Pro. Oproti základním AirPodům tedy bude spíše širší než vyšší, a to vzhledem k více zahnutým stopkám sluchátek. Díky absenci nástavců však nebude tak široké, jako v případě modelu Pro. Samozřejmě jej bude možné bezdrátově nabíjet.

Kryt na nabíjecí pouzdro, se kterým už na jaře přišla společnost ESR:

Jaké funkce nebudou 

Protože Apple nemůže přenést všechny funkce modelu Pro do nižšího segmentu, bude velice důležité, aby správě vyvážil novinky, které 3. generace AirPodů přinese. Zcela jistě tak zůstaneme ochuzeni o aktivní potlačení šumu a režim propustnosti, kdy tyto obě funkce zůstanou výsadou vyššího modelu.

Jaké funkce budou 

Z modelu Pro přijde nejen design, ale i ovládání. Jistě tak přibude tlakový spínač určený k interakci. Dočkáme se i prostorového zvuku Dolby Atmos, na který bude pravděpodobně Apple hodně sázet a tato funkce tak bude v popředí každé reklamy. Vylepšením by měly ale projít i mikrofony, které dostanou funkci Conversation Boost zesilující hlas osoby hovořící před vámi, a samozřejmě také výdrž baterie, která je největší Achillovou patou TWS sluchátek obecně.

Cena 

Když se podíváme na cenu AirPodů v Apple Online Store, tak uvidíme, že AirPody s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem stojí 5 790 Kč (ty bez něho jsou o tisíc Kč levnější). Oproti nim stojí AirPody Pro 7 290 Kč. Pokud tedy Apple nepřestane prodávat základní variantu a tu s bezdrátově nabíjeným pouzdrem nezlevní, dá se soudit, že AirPods 3. generace budou mít nastavenou cenu někde kolem 6 590 Kč.

Jedná se ale o poměrně malé cenové rozestupy, které by ve finále mohly být pro Apple na škodu. Jako pravděpodobnější se proto jeví ukončení prodeje AirPodů bez bezdrátově nabíjeného pouzdra, zlevnění těch s bezdrátově nabíjeným pouzdrem, zachování ceny AirPodů Pro a nastavení ceny AirPodů 3. generace na cenu kolem 6 190 Kč. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více