Zavřít reklamu

Promazání úložiště

Na rychlost chodu vašeho iPhonu může mít vliv mimo jiné také to, jak moc je jeho úložiště zahlcené obsahem. Pomoci si můžete tím, že odstraníte nepoužívané aplikace. Pokud chcete zkontrolovat, jak na tom vlastně je úložiště vašeho iPhonu, spusťte Nastavení -> Úložiště: iPhone a zkontrolujte, které položky zabírají na vašem smartphonu nejvíce místa.

Restart iPhonu

Pokud ke zpomalení vašeho iPhonu došlo zničehonic, může být na vině těžko rozpoznatelná chyba, kterou ovšem v některých případech může překvapivě snadno vyřešit starý dobrý restart iPhonu. Novější modely iPhonů restartujete současným podržením bočního tlačítka a jednoho z tlačítek pro ovládání hlasitosti, u starších modelů postačí podržet tlačítko pro vypínání.

iphone11_restart_zotaveni_dfu_1

Zrušení automatického stahování

Hladký chod vašeho iPhonu mohou do velké míry ovlivnit také procesy, které se odehrávají na pozadí. Zatímco některé procesy jsou nezbytné, bez jiných se zcela jistě obejdete. Můžete například deaktivovat automatické stahování a automatické aktualizace – stačí spustit Nastavení -> App Store, a zde deaktivovat položky Aktualizace aplikací a Automatické stahování.

Aktualizace operačního systému

Aktualizace operačního systému vám může na vašem iPhonu vyřešit celou řadu nejrůznějších problémů, a to včetně pomalého chodu. Značně si zjednodušíte práci, pokud si aktivujete automatické aktualizace iOS. Na iPhonu spustte Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, a aktivujte Automatické aktualizace. V novějších verzích iOS můžete instalovat také betaverze iOS.

Trpělivost po aktualizaci

Pokud jste zpomalení iPhonu zaznamenali bezprostředně po přechodu na novou verzi operačního systému iOS, máme pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Dobrá zpráva je, že zpomalení je s největší pravděpodobností dočasné. Špatná zpráva je, že na návrat zpět k normálu budete muset nějakou dobu počkat, než budou ukončeny všechny nutné procesy. Co takhle si čekání zkrátit sledováním zajímavé seriálu?

.