Zavřít reklamu

Apple nedávno vydal novou verzi svých operačních systémů iOS a iPadOS – konkrétně s číslovkou 14.2. Ač se to nemusí na první pohled zdát, novinek je celá řada a my si je dnes v krátkosti shrneme. Pokud se chcete dozvědět něco víc o nových operačních systémech pro mobilní jablečná zařízení, tak je tento článek přesně pro vás.

Nové emoji

Pokud se vyžíváte v posílání nejrůznějších smajlíků a emotikonů, pak vás upgrade na nový systém bezesporu potěší. Přibylo totiž 13 nových emoji, včetně několika obličejů, sevřených prstů, papriky a zvířat jako je například černá kočka, mamut, lední medvěd a dnes už vyhynulý pták dodo. Pokud do výběru smajlíků zahrneme i odlišné barvy pleti, máte na výběr ze 100 nových emoji.

ios_14_2emoji
Zdroj: 9to5Mac

Nové tapety

Jestli na svém zařízení nechcete mít nastavenou tapetu z vlastních zdrojů a jste příznivci těch nativních, jistě vám udělá radost, že Apple přidal 8 nových tapet. Najdete zde jak umělecké, tak i přírodní, k dispozici jsou jak ve světlém, tak tmavém motivu. Stačí přejít do Nastavení -> Tapety -> Klasické.

Změna ikony aplikace Watch

Vlastníci Apple Watch jistě dobře znají ikonu aplikace pro správu hodinek, ti více všímaví si však s příchodem iOS 14.2 mohli všimnout rozdílu. Aplikace Watch v iOS 14.2 nově nevyobrazuje klasický silikonový řemínek, ale nový Solo Loop, který byl představen po boku Apple Watch Series 6 a SE.

iOS-14.2-Apple-Watch-App-Icon
Zdroj: MacRumors

Optimalizované nabíjení pro AirPods

Apple se snaží udržet zařízení v co nejlepší kondici, což dokazuje také funkce Optimalizované nabíjení. Tato funkce zajistí, že si zařízení zapamatuje, kdy jej zpravidla nabíjíte. Jakmile se nabije na 80 %, tak se nabíjení pozastaví a hodinu předtím, než jej obvykle vypojujete, doplní energii na plné nabití, tedy na 100 %. Nyní tuto vychytávku implementoval Apple i do sluchátek AirPods, respektive do nabíjecího pouzdra.

iPad Air 4 nově podporuje detekci prostředí

S představením iPhonů 12, ve kterých tepe procesor A14 Bionic, jsme se také dočkali vylepšení v podobě detekce prostředí, které na základě okolí zlepší kvalitu fotografie. S příchodem iPadOS 14.2 si tuto funkci mohou užít i majitelé iPadu Air 4, který vyšel v letos září. Uživatelé tohoto iPadu Air se mohou těšit také funkci Auto FPS, která při horším osvětlení sníží frekvenci natáčeného videa.

Detekce osob

Obzvlášť v současné situaci je nutné držet alespoň dvoumetrové rozestupy, tedy pokud je to možné. To může činit problém zejména osobám s poruchou zraku. Díky nové funkci v iOS a iPadOS 14.2 v tom však může pomoci iPhone. Ten totiž nově dokáže odhadnout, jak daleko se od dané osoby nacházíte. Nejlépe tato funkce pracuje ve chvíli, kdy vaše zařízení disponuje LiDAR skenerem.

Rozpoznávání hudby

Pokud někde zaslechnete určitou skladbu, která se vám líbí, ale neznáte její název, pravděpodobně použijete „rozpoznávač“ hudby. Asi nejpoužívanější a nejznámější je Shazam, jeho použití je ale s příchodem iOS a iPadOS 14.2 ještě jednodušší. Apple totiž jeho ikonu přidal do ovládacího centra, můžete jej tedy spouštět opravdu za pomoci pár kliknutí.

Aktualizovaný widget Právě hraje

U ovládacího centra ještě na chvíli zůstaneme. Widget Právě hraje totiž zobrazuje seznam naposledy přehrávaných alb, pokud zrovna nemáte puštěnou hudbu. Díky tomu se můžete rychle vrátit k tomu, co jste dříve poslouchali. Dále můžete přímo z ovládacího centra rychleji spouštět multimédia na více zařízeních, která podporují AirPlay 2.

Intercom

Nová funkce Intercom, kterou Apple představil spolu s HomePodem mini, přišla s updatem na iOS a iPadOS 14.2. Díky ní můžete pomocí HomePodů jednoduše zasílat zprávy do připojených iPhonů, iPadů, Apple Watch, AirPodů a dokonce i CarPlay, takže se daná osoba dozví informaci i ve chvíli, kdy je právě na cestách.

Apple-Intercom-Device-Family
Zdroj: Apple
.