Zavřít reklamu

AirDrop je bezpochyby jednou z nejužitečnějších a nejpohodlnějších funkcí pro uživatele Apple. Je navržena tak, aby umožňovala posílat média, odkazy a dokumenty přes Bluetooth nebo Wi-Fi na jiná zařízení Apple v určitém dosahu, a je tak mocným přínosem pro každého uživatele iPadu, iPhonu nebo Macu.

Apple s oblibou opakuje, že jeho produkty, aplikace, služby a funkce „jednoduše fungují“. I přesto se ale nejen v případě AirDropu může často jednat o překvapivě vybíravou funkci, která někdy zdánlivě bez konkrétního důvodu nefunguje. Pokud jste se i vy v nedávné době setkali s tím, že vám AirDrop na vašich Apple zařízeních nefungoval, máme pro vás hned několik možných řešení.

Máte odemčeno?

Potíže s AirDropem mohou mít často absurdní a snadno odstranitelnou příčinu, jako je třeba uzamčené zařízení. Pokud se snažíte něco AirDropnout na cizí iPhone nebo někdo AirDropuje vám, ujistěte se, že je cílový telefon zapnutý a odemčený. Zamčený iPhone se nezobrazí jako zařízení, které je k dispozici pro příjem souborů prostřednictvím AirDrop. Stejně tak pokud je iPhone odemčený a stále nefunguje, zkuste zařízení jednoduše přiblížit k sobě. To může být důležité zejména v případě, že je Wi-Fi nefunkční a AirDrop se snaží používat Bluetooth.

Vypněte hotspot

Pokud používáte iPhone jako osobní hotspot, máme pro vás špatnou zprávu: AirDrop nebude fungovat. Řešením je hotspot vypnout, alespoň dokud používáte AirDrop. Po ukončení sdílení souborů jej můžete opět zapnout. Chcete-li hotspot vypnout, spusťte aplikaci Nastavení a klepněte na položku Osobní hotspot. V horní části stránky posuňte tlačítko Povolit připojení ostatním doleva. Váš osobní hotspot je nyní vypnutý a můžete se znovu pokusit o AirDrop.

Zkontrolujte Bluetooth a Wi-Fi

Pravděpodobně víte, že AirDrop využívá k přenosu souborů Wi-Fi i Bluetooth, takže byste se měli ujistit, že jsou obě tyto bezdrátové sítě u zařízení, která chcete používat k AirDrop, zapnuté. Na iPhonu či iPadu spusťte Nastavení a klepněte na Wi-Fi. Vpravo od Wi-Fi se ujistěte, že je tlačítko posunuto doprava. Poté se klepnutím na tlačítko Zpět vraťte na hlavní stránku Nastavení a klepněte na Bluetooth. Ujistěte se, že je zapnuté také tlačítko Bluetooth. Můžete také zkusit jednotlivá připojení na chvilku deaktivovat a poté opět zapnout.

Resetujte zařízení

Pokud nic jiného nepomohlo, zkuste zařízení restartovat. Restart může být nutný, pokud jste nedávno změnili některá nastavení mobilního zařízení nebo počítače, a restart může také odstranit občasnou závadu, která brání správné funkci zařízení. Jednoduché vypnutí a opětovné zapnutí zařízení vás může uvést do provozu. U Macu můžete vyzkoušet také reset NVRAM a SMC.

.