Zavřít reklamu

Spousta z nás se z nejrůznějších důvodů spoléhá na technologii Bluetooth, a práce na Macu není v tomto směru žádnou výjimkou. Proto je velmi nepříjemné, když Bluetooth připojení nefunguje tak, jak by mělo. Přinášíme vám hrstku tipů, které můžete vyzkoušet tehdy, když máte problémy s Bluetooth na Macu.

Aktualizace softwaru a zrušení párování

Pokud jste zatím při snaze opravit Bluetooth připojení nevyzkoušeli žádný krok, můžete začít klasikou v podobě akutalizace softwaru a obnovení připojení. Pro kontrolu aktuálnosti operačního systému klikněte v levém horním rohu vašeho Macu na  menu -> O tomto počítači -> Aktualizace softwaru. Poté se z  menu přesuňte do Předvoleb systému, kde kliknete na Bluetooth -> Vypnout Bluetooth, a po chvilce připojení opět zapnete kliknutím na Zapnout Bluetooth. Kliknutím na symbol Bluetooth v liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu můžete také zrušit a opětovně obnovit párování jednotlivých Bluetooth zařízení s vaším Macem. Pokud tyto kroky nezabraly, můžete se přesunout k dalšímu tipu.

Vyhledání překážek

Společnost Apple v dokumentu podpory uvádí, že pokud se objevují přerušované problémy s Bluetooth, je dobré zkontrolovat, zda nedochází k rušení. Pokud máte na Macu problémy s Bluetooth připojením, zkuste dané zařízení přesunout blíže k Macu, případně odstranit překážky, které by mohly stát v cestě. Pokud máte dvoupásmový router, zkuste některá Wi-Fi zařízení připojit do 5GHz pásma, protože Bluetooth využívá 2,4GHz, které by mohlo být někdy přetížené. Vypněte nepoužívaná USB zařízení a vyvarujte se také toho, aby se mezi Macem a Bluetooth zařízením nacházely velké a nepropustné překážky včetně příček či paravánů.

Reset Bluetooth modulu

Dalším krokem, který můžete provést ve snaze napravit problémy s Bluetooth připojením na vašem Macu, je reset Bluetooth modulu. K tomu budete potřebovat Terminál, který můžete spustit například přes Finder – Aplikace – Utility – Terminál. Do příkazové řádky Terminálu zadejte příkaz sudo pkill bluetoothd a stiskněte Enter. V případě potřeby zadejte heslo, a poté restartujte svůj Mac.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.