Zavřít reklamu

Druhá generace AirPods, kterou Apple představil před dvěma týdny, přinesla několik novinek. Vesměs se ale jednalo o drobná vylepšení, která majitele původních AirPodů příliš nepřesvědčují k upgradu. A vlastně ani není divu. Nové AirPody totiž měly původně vyjít už minulý rok jako nepatrná aktualizace první generace. Na letošek měl pak Apple naplánovaný debut zcela nového modelu.

S informací přišel redaktor Mark Gurman z Bloombergu, který je známý svými vazbami na Apple. Podle něj se měla druhá generace AirPods objevit na pultech prodejců už vloni. Logicky ji tak Apple mohl představit na zářijové Keynote společně s iPhony XS, XS Max a XR a do prodeje mohla zamířit po boku bezdrátové nabíječky AirPower. Jenže v případě podložky trápily inženýry výrobní problémy, muselo dojít k jejímu odložení a tudíž se opozdily i vylepšené AirPods.

Osud AirPower ale už všichni známe – Apple před pár dny oznámil ukončení jejího vývoje s tím, že podložka nesplňovala vysoké standardy společnosti. I proto se AirPods druhé generace nakonec začaly minulý týden prodávat, jelikož jim v cestě mezi zákazníky zkrátka už nic nepřekáželo, respektive naopak už nemusely na nic čekat.

Další generace až v roce 2020

Kvůli nezdaru AirPower se zpozdilo nejenom uvedení vylepšených AirPods, ale také představení zcela nového modelu s několika zásadními novinkami. Ty měl Apple ukázat světu letos na podzim, jejich debut se ale odkládá, a to konkrétně na příští rok – minimálně podle Gurmana.

Takto by mohly podle designéra Xhakomo Doda vypadat zcela nové AirPods 2:

Nadcházející AirPods mají přinést funkci potlačení hluku (noise cancelling) a především pak voděodolnost, kterou uvítají zejména ti, kteří se sluchátka rádi sportují. Dorazit by mohla i v černé variantě. Spekuluje se také o přidání biometrických funkcí, kdy by AirPody byly schopné měřit například teplotu a údaje by následně předávaly iPhonu potažmo Apple Watch k další analýze. Je však možné, že implementaci této novinky si Apple nechá až na čtvrtou generaci, aby měl čím inovovat.

AirPods 2 FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.