Zavřít reklamu

Extrémní letní teploty nejsou příjemné asi nikomu. Teplo je fajn, ale jak se říká, nic se nemá přehánět. I vaše elektrické zařízení, v našem případě tedy iPhone, dokáže horkem pěkně trpět. Přehřátí vašeho zařízení nemusí způsobit vůbec nic, prakticky se může jen začít sekat či neodpovídat. V tom horším případě může dojít k zablokování iPhonu, jelikož se systém snaží ukončením všech procesů zařízení zchladit. Pokud ani poté nezasáhnete, tak může dojít k nenávratnému poškození baterie. Podívejme se na pět základní tipů, jak byste se měli starat o iPhone ve vysokých teplotách starat.

Nevystavujte iPhone zbytečné zátěži

Pokud se teplota vyšplhá do extrémních hodnot, tak iPhonu nejvíce pomůžete tak, že jej nebudete zbytečně přetěžovat. Stejně jako vám, tak i iPhonu se lépe pracuje a funguje v chládku, než na slunci. To však neznamená, že byste iPhone měli úplně přestat používat. Na SMSkování, chatování či telefonování se určitě iPhone zmůže, avšak snažte na iPhonu omezit spouštění aplikací náročných na výkon, jako jsou například hry a jiné.

Nenechávejte iPhone položený na slunném místě

Ještě před tím, než někam odejdete, tak se ujistěte, že váš iPhone není položený na místě, kde přímo svítí slunce. I když se to nemusí zdát, tak se iPhone zvládne přehřát doopravdy za několik minut. Své o tom vím z nedávné zkušenosti, kdy jsem se pár minut opaloval na zahradě, a iPhone jsem nechal položený vedle deky. Po několika málo minutách jsem si tento fakt uvědomil a chtěl jsem telefon přesunout na chladné místo. Když jsem se však iPhonu dotkl, tak jsem jej moc dlouho neudržel. Připadal jsem si, jako kdybych dal prsty do ohně. iPhone byste také neměli na přímém slunci nabíjet. Při nabíjení totiž dochází k produkování dalšího tepla, čímž se může iPhone přehřát ještě rychleji.

Pozor na výheň v autě

Vašeho jablečného miláčka byste také neměli nechávat v autě. I když si možná řeknete, že jenom nakoupíte v obchodě a ihned se vrátíte, tak i přesto byste iPhone měli vzít s sebou. V autě se totiž vytvoří padesátistupňová výheň během několika málo chvilek, čímž iPhonu taktéž rozhodně nepomůžete. Taktéž byste se v autě měli vyvarovat používání iPhonu jakožto navigace připevněné na čelním skle. Nemusí se to zdát, ale i když máte v autě zapnutou klimatizaci a příjemnou teplotu, tak v oblasti čelního okna stále zůstává vysoká teplota. Čelní sklo totiž propouští sluneční paprsky, které dopadají přímo na palubní desku, či přímo na váš držák s iPhonem.

Vypněte některé funkce a služby v nastavení

iPhonu můžete také ulevit tím, že ručně v nastavení vypnete některé funkce. Jedná se například o Bluetooth, polohové služby, anebo můžete zapnout funkci letadlo, která se postará o deaktivaci některých čipů uvnitř vašeho telefonu, které taktéž produkují teplo. Bluetooth můžete deaktivovat buď v ovládacím centru, anebo v Nastavení -> Bluetooth. Polohové služby poté deaktivujete v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby. A pokud byste chtěli iPhonu ulehčit úplně nejvíce, tak můžete aktivovat již zmíněnou funkci letadlo. Stačí otevřít ovládací centrum.

Sundejte kryt či jiný obal

Nejjednodušším způsobem, kterým můžete iPhonu pomoci ve vysokých teplotách je, že z něho sundáte kryt. Pánové většinou kryty neřeší vůbec, anebo mají jen nějaké tenké silikonové. Dámy a slečny však často na svých miláčcích mají huňaté a tlusté kryty, kterými přehřívání iPhonu jen napomáhají. Naprosto rozumím tomu, že se ženy mohou bát o poškrábání jejich zařízení, avšak myslím si, že pár dní to určitě vydrží. Pokud tedy máte kryt, tak jej v extrémních teplotách nezapomeňte sundat.

iphone_vysoka_teplota_fb
.