Zavřít reklamu

S neustále rostoucím množstvím prodaných iPhonů, iPadů, Apple Watch či všech možných Maců nevydělává Apple jen na jejich prodeji. Čím dál tím více rostou také tržby z doprovodných služeb, jako je Apple Music, iCloud či (Mac) App Store. Letošní vánoční svátky jsou toho důkazem, neboť jejich rámci utratili uživatelé absolutně rekordní sumy. V předvánočním a před silvestrovském období zažil App Store takové žně, že se o tato data Apple (zcela jistě s radostí) podělil v tiskové zprávě.

V ní je uvedeno, že v rámci sedmidenního svátečního období, tedy od 25. prosince do 1. ledna, uživatelé utratili neuvěřitelných 890 milionů dolarů v rámci iOS App Store nebo Mac App Store. Možná ještě více ohromující číslovka je 300 milionů dolarů, kterou uživatelé v App Store utratili jen během prvního ledna. Kromě těchto údajů se v tiskové zprávě objevilo ještě několik dalších zajímavých čísel.

Vývojářům bylo za celý rok 2017 vyplaceno 26,5 miliardy dolarů, což je více než 30% nárůst oproti předchozímu roku. Pokud tuto částku přičteme k těm ostatním z předchozích let, od počátku App Store (2008) bylo vývojářům vyplaceno více než 86 miliard dolarů. V rámci zprávy nebylo opomenuto nadšení Applu z toho, jak se podařil nový facelift obchodu s aplikacemi, který dorazil společně s iOS 11.

Navzdory včerejší zprávě o úpadku zájmu o ARKit aplikace je ve zprávě uvedeno, že se v současné době v App Store nachází téměř 2000 ARKit kompatibilních aplikací, které si mohou uživatelé užívat. Mezi ně patří například hit loňského roku, hra Pokémon GO. Za skvělý výsledek toho, jak si obchod s aplikacemi vede, může z velké části právě kompletní překopání, kterého se obchod na podzim dočkal. Větší zaměření na kvalitu nabízených aplikací, společně s novým systémem recenzí a následné zpětné vazby od vývojářů, prý do App Store láká více než půl miliardy lidí každý týden. Kompletní tiskovou zprávu najdete zde.

Zdroj: Apple

.