Zavřít reklamu

Začátkem června nám Apple při příležitosti vývojářské konference WWDC21 odhalil nové operační systémy. Mezi nimi samozřejmě nechyběl ani macOS 12 Monterey, který nabídne řadu zajímavých vylepšení ve FaceTime, funkci AirPlay to Mac, příchod Zkratek a řadu dalších. Pár změn čeká i prohlížeč Safari. Apple nyní navíc aktualizoval Safari Technology Preview na verzi 126, díky čemuž mohou uživatelé vyzkoušet nové funkce již nyní. Jedná se o experimentální verzi prohlížeče, která funguje již od roku 2016.

Jak macOS Monterey mění Safari:

Pokud byste si aktuálně chtěli vyzkoušet novinky z macOS Monterey, budete potřebovat aktualizovat váš Mac na vývojářskou beta verzi. To ale nutně neplatí v případě Safari Technology Preview. V takovém případě si novinky můžete vyzkoušet hned, a to i na macOS 11 Big Sur. Samozřejmě ale budete mít k dispozici změny pouze ze Safari. Pojďme si ještě ve stručnosti shrnout, co zmiňovaná verze vlastně přináší.

  • Streamlined tab bar: Možnost použití Tab Groups pro sjednocení panelů. Nový design a řada změn u barev.
  • Live Text: Funkce Live Text umožňuje pracovat s textem na snímcích. Funkce je dostupná pouze na Macy s čipem M1.
  • Quick Notes: V rámci Quick Notes si můžete rychle ukládat jednotlivé odkazy a Safari následně vyznačí důležité informace či nápady.
  • WebGL 2: Vylepšení se dočkal i WebGL po výkonnostní stránce při prohlížení 3D grafiky. Běží na Metal přes ANGLE.

Pokud byste si Safari Technology Preview rádi vyzkoušeli a používáte macOS Monterey, postačí vám kliknout zde. Jestliže ale betu nemáte a pracujete tedy s macOS Big Sur, klepněte zde.

.