Zavřít reklamu

Přechod na iOS 11 nebo macOS High Sierra bude pro všechny uživatele iCloudu znamenat používání dvoufaktorového ověřování, bezpečnostního prvku, který při přihlašování na novém zařízení vyžaduje kód z důvěryhodného zařízení.

Dvoufaktorové ověřování při přihlašování do Apple ID na novém zařízení (resp. zařízení, které k tomu není standardně využíváno) má potenciálním hackerům a zlodějům zamezit v přístupu k cizímu účtu i v případě, že znají heslo. Přihlášení totiž vyžaduje ještě druhý kód, který je generovaný jednorázově a zobrazí se na některém ze zařízení, které je s daným Apple ID už spojeno.

Při přihlašování se také na tomto zařízení zobrazí výsek mapy s přibližnou polohou „nového“ zařízení, které se chce do Apple ID přihlásit, takže ihned vidíte, zda se vám nesnaží někdo do účtu nabourat, pokud by bylo žádáno o přístup třeba z jiného města nebo země.

V Česku spustil Apple dvoufaktorové ověřování v únoru minulého roku a uživatelům jeho produktů bylo zatím pouze doporučováno na něj přejít kvůli lepší bezpečnosti. Nyní ale začal uživatelům s aktivním dvoufázovým ověřováním (starší verze s podobným principem) rozesílat e-maily informující, že využívání některých funkcí iCloudu v iOS 11 a macOS High Sierra bude vyžadovat dvoufaktorové ověřování a uživatelé na ně budou automaticky převedeni.

Více o dvoufaktorovém ověření najdete také na webu Applu.

První krok přechodu prakticky všech uživatelů produktů Applu na dvoufaktorové ověřování Apple ID proběhne už tento čtvrtek, 15. června. Od té doby budou tento bezpečnostní prvek – konkrétní heslo – muset využívat všechny aplikace třetích stran, které budou chtít využívat iCloud.

Zdroj: MacRumors
.