Zavřít reklamu

Jak by mohlo Apple Car vypadat, a dočkáme se ho někdy? Na první už můžeme mít alespoň částečnou odpověď, to druhé možná neví ani sám Apple. Automobiloví experti nicméně vzali patenty Applu a vytvořili interaktivní 3D model, jak by bájné Apple Car mohlo vypadat. A líbit se rozhodně bude. 

Koncept ukazuje jak vnější design, tak i interiér vozu. Model sice vychází z příslušných patentů společnosti, neznamená to ale samozřejmě, že by tak ve skutečnosti vůz Applu skutečně měl vypadat. Mnoho patentů totiž nedojde k realizaci, a pokud ano, často jsou psané obecně, aby je mohli autoři patřičně ohýbat. Uveřejněnou vizualizaci si můžete prohlédnout zde.

Podoba vycházející z podkladů 

Uveřejněný model je plně 3D a umožňuje vám otočit auto o 360 stupňů, abyste si jej mohli do detailu prohlédnout. Zdá se, že design je i mírně inspirovaný Cybertruckem Tesly, i když s kulatějšími rohy. První věc, které si pravděpodobně všimnete, je bezsloupkový design, který zahrnuje nejen boční okna, ale i to střešní a čelní (kašleme na bezpečnost). Jedná se o patent US10384519B1. Rozhodně zaujmou i tenké světlomety, naopak co trošku zaráží, jsou všudypřítomná loga společnosti.

Uvnitř vozu je pak velký souvislý dotykový displej, který se táhne přes celou palubní desku. Ten vychází z patentu US20200214148A1. Zobrazený je zde i operační systém, který naráz ukazuje nejen mapy, ale také různé aplikace, přehrávání hudby, údaje o vozidle a svůj prostor zde má vyhrazen i asistentka Siri. Musíme však poznamenat, že i když volant vypadá skutečně líbivě, držet jej rozhodně chtít nebudeme. Ještě že bude Apple Car autonomní a bude řídit za nás. 

Kdy se dočkáme 

Psal se červen roku 2016, kdy se napříč internetem zmiňovalo, jak bude mít Apple Car zpoždění. Dle tehdejších zpráv mělo na trh přijít letos. Nicméně jak vidno, stále ticho po pěšině, protože Apple vyjma podaných patentů na otázky ohledně tohoto projektu, kterému se přezdívá Titan, stále mlčí. Už v řečeném roce Elon Musk poznamenal, že pokud Apple vydá svůj elektromobil ještě v něm, už bude to stejně pozdě. Realita je však úplně jiná a musíme doufat, že se dočkáme alespoň do deseti let od tohoto prohlášení. Podle posledních informací, a spekulací různých analytiků, se očekává, že den D totiž přijde právě během roku 2025.

Výrobu však nebude zajišťovat Apple, nicméně si nechá výsledek vytvořit od světových automobilek, pravděpodobně Hyundai, Toyoty nebo i rakouské Magna Steyr. Samotná myšlenka na Apple Car však pochází už z roku 2008, a to samozřejmě z hlavy Steva Jobse. Ten v tomto roce totiž obcházel své kolegy a ptal se jich, jak by si představovali automobil s logem společnosti. Podobu, jakou zde vidíme dnes, si určitě nepředstavovali. 

.