Zavřít reklamu

Mark Gurman z agentury Bloomberg vydal zajímavou zprávu, podle které od roku 2021 Apple zkoumal možnosti většího iPadu a v letošním roce jej téměř představil veřejnosti. Koncept většího iPadu měl mít konkrétně 14″ displej a mělo se jednat o největší iPad od společnosti Apple. Nakonec však jak sami dobře víte, žádný takový iPad Apple nepředstavil a to především kvůli přechodu na OLED displeje, které jsou výrazně dražší než dříve používané technologie a náklady na výrobu 14″ displeje s OLED by byly příliš vysoké na to, aby mohl Apple tento tablet prodávat za přijatelnou cenu.

Apple nakonec podle Gurmana i podle dalších zdrojů přinese nový iPad Pro v příštím roce, kde jej s největší pravděpodobností představí buď na speciální jarní keynote nebo na WWDC. Tento iPad pak nabídne 13″ OLED displej. To však nebude příliš velká změna oproti aktuálně nabízeným iPad Pro s 12,9″ displejem. Apple tak stále bude prodávat největší iPad s displejem menším, než jaký má nejmenší MacBook, který disponuje 13,3″ displejem.

Apple však podle dalších zdrojů s myšlenkou výrazně většího iPadu stále koketuje, ovšem místo 14″ varianty si pohrává s myšlenkou dokonce 16″ varianty, ocž by měl být přístroj určený především pro profesionální použití. Mělo by se jednat o tablet určený pro architekty, grafiky, fotografy a další lidi, kteří dokáží plochu jeho velkého displeje využít. Apple však nyní musí vyčkávat především do chvíle, než se sníží náklady na výrobu OLED displejů a až poté, bude mít možnost iPad začít nabízet. Představení nového produktu totiž samozřejmě předchází velmi důkladné analýzy, během kterých Apple, ale i další výrobci zjišťují, jaký produkt, za jakou cenu a jakým uživatelům mohou nabídnout, aby měl daný produkt úspěch.

.