Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Setapp míří i na iOS

Jestliže každý den pracujete na jablečném počítači, tak jste už možná někdy slyšeli o službě zvané Setapp. Jedná se o výhodný balíček, u kterého stačí zaplatit měsíční předplatné, čímž se vám automaticky zpřístupní více než 190 praktických aplikací. Jedná se přitom o klasické a velice efektivní programy, za které byste jinak utratili spoustu peněz. Tento způsob je především pro náročnější lidi, kteří se denně spoléhají na několik odlišných aplikací, značně výhodný a mohou na něm náramně ušetřit. V současnosti se služba rozšiřuje i pro platformu iOS.

Na první pohled by vás mohlo napadnout, že tímto způsobem vzniká další předplatné, za které si poskytovatel naúčtuje další dolary. Opak je naštěstí pravdou. Služba se totiž vztahuje na obě platformy zároveň a pokud je daná aplikace k dispozici i na iOS, budete si ji moci bez problému stáhnout. Uživateli jednoduše postačí, když svůj iPhone zaregistruje pod svůj účet jakožto další zařízení.

Jmění Tima Cooka přesáhlo jednu miliardu dolarů

Kalifornský gigant je označován za nejhodnotnější společnost světa a bezesporu představuje známku luxusu, prémiového designu a prvotřídní kvality. Apple je tedy skutečně majetnou společností, která rozhodně nemá nouze. S tím je všeobecně spojen i samotný šéf společnosti Tim Cook. Podle nejnovějších výpočtů magazínu Bloomberg nyní čisté jmění Cooka přesáhlo jednu miliardu dolarů, což je více než 22 miliard dolarů.

Tim Cook fb
Zdroj: 9to5Mac

Za obrovský nárůst šéf Applu může vděčit akciím, jejíchž hodnota nyní neustále roste. Je každopádně zajímavé se podívat na vývoj hodnoty samotné jablečné společnosti. Když v roce 2011 umřel předchozí ředitel Steve Jobs, který byl mimo jiné jedním z největších vizionářů své doby, revolucionářem a stál za největším vzestupem Applu, hodnota společnosti činila 350 miliard dolarů. Ta se však pod vedením Cooka dokázala výrazně zvýšit a to na 1,3 bilionu dolarů.

Tim Cook svým jměním zároveň nemrhá a používá jej pro dobré účely. Za dobu svého působení už totiž rozdal několik milionů dolarů v akciích různým charitativním společnostem a rád by přišel se systematickým přístupem k samotné filantropii.

Apple chystá další iPhone 12 pro příští rok, model ale nenabídne 5G připojení

Představení letošní generace jablečných telefonů je pomalu za dveřmi. Od samotného uvedení na trh nás odděluje už jen několik měsíců a podle dosavadních informací se máme rozhodně na co těšit. Konkrétně bychom se měli dočkat hned čtyř modelů, přičemž všechny z nich se budou pyšnit OLED panelem a 5G připojením. Dnes se ale internetem začaly šířit zbrusu nové zprávy, které pojednávají o možném nástupu dalšího modelu. O co se jedná, proč se jej dočkáme až za rok a jakou funkci ztratí?

Koncept telefonu iPhone 12 Pro:

Abychom si vše ujasnili, budeme se muset vrátit o pár měsíců zpět. Agentura Wedbush Securities veřejnost informovala o jedněch z prvních úniků vůbec. Konkrétně se jednalo o to, že se Apple na podzim chystá vydat více modelů, které nabídnou 4G a 5G připojení. Následně se ale ještě spojili s asijským dodavatelským řetězcem a svůj názor přehodnotili – iPhone 12 by měl nabídnout pouze 5G. Podle magazínu Business Insider, který má čerstvé informace právě z této agentury, bude situace ještě trošku odlišná.

iPhone 12 4G
Zdroj: MacRumors

Na podzim bychom se měli dočkat klasického představení, kdy na nás čekají 4 zmiňované modely. Začátkem příštího roku na ale trh vstoupí další, a především levnější iPhone 12. Bude totiž postrádat opěvované 5G připojení a svým uživatelům tak nabídne „pouze“ 4G/LTE.

Letošní rok nás sužuje pandemie onemocnění COVID-19 a lidé proto začínají šetřit. Dá se tedy očekávat, že prodeje nebudou tak vysoké jako v předchozích letech. Přesně z tohoto důvodu by se měl Apple rozhodnout pro vydání hned několika různých modelů. Tímto způsobem by mohl pokrýt značnou část trhu a nabídnou zákazníkům telefony v různých cenových hladinách. iPhone 12 bez 5G by měl stát 23 tisíc korun. Měli byste o něj zájem?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.