Zavřít reklamu

Zatímco ještě minulý týden Intel poukazoval na nedostatky Maců s čipem M1, tak nyní by rád navázal spolupráci a pro Apple je vyráběl. Další zajímavou novinkou, která dnes vyplula na povrch, je reference na očekávaný iPad Pro. Ta se konkrétně objevila v páté beta verzi systému iOS 14.5.

Intel se chce stát výrobcem Apple Silicon čipů, přesto proti nim ale vede kampaň

V minulém týdnu jsme vás hned dvakrát informovali o nové kampani společnosti Intel, ve které poukazuje na nedostatky Maců s čipem M1, kdežto naopak klasické laptopy staví do značně výhodnější pozice. U počítačů s Windowsem vyzdvihuje podstatně lepší připojení příslušenství, dotykovou obrazovku, možnost mít zařízení takzvaně 2v1 a lepší hraní her. V reklamním spotu od Intelu se dokonce objevil pro Apple ikonický herec Justin Long. Toho si můžete pamatovat ze spotů I’m a Mac, ve kterých ztvárnil právě roli Macu.

Na první pohled je tedy patrné, že se Intelu přechod na Apple Silicon tak úplně nelíbí, protože nahradil jejich řešení. Celou situaci ale nyní poměrně znatelně změnila slova od výkonného ředitele Intelu Pata Gelsingera, který se se světem podělil o detaily ohledně budoucnosti celé společnosti. Mimo nových výrobních továren také zmínil, že se Intel chce stát výrobcem i ostatních čipů od jiných výrobců. Gelsinger konkrétně sdělil, že vidí Apple jakožto potenciálního zákazníka, kterého by rád získal pod svá křídla. Až doposud se cupertinský gigant v případě svých čipů spoléhal výhradně na firmu TSMC. Přesně kvůli tomu by vlastně spolupráce s Intelem dávalo podstatně větší smysl, protože by se tak kalifornské společnosti podařilo diverzifikovat dodavatelský řetězec a získat tak lepší pozici.

included with your galaxy
Reakce Samsungu na odstranění nabíječky z balení iPhonu 12. Následně se odhodlal ke stejnému kroku u Galaxy S21

Takováto situace navíc ani není jedinečná. Pro příklad si můžeme uvést Samsung, který je na poli chytrých telefonů pravděpodobně největším jablečným konkurentem. Ačkoliv tato jihokorejská společnost v minulosti již několikrát stavěla svou reklamu přímo proti iPhonu, tak i přesto mezi těmito dvěma giganty existují poměrně silné vazby. Samsung je totiž nesmírně důležitým článkem jablečného dodavatelského řetězce, kdy se například stará o dodávky displejů pro naše oblíbené iPhony.

Reference v nejnovějších beta

Apple neustále pracuje na svých operačních systémech, přičemž na případné změny můžeme nahlédnout prostřednictvím vývojářských a veřejných beta verzí. Aktuálně jsou vývojářům k testování k dispozici již páté beta verze iOS/iPadOS/tvOS 14.5, watchOS 7.4 a macOS 11.3 Big Sur. Vývojáři v těchto betách našli velice zajímavou referenci, které potěší především milovníky iPadu Pro.

Povedený koncept iPadu mini Pro. Uvítali byste takový produkt?

Již delší dobu se hovoří o chystaném iPadu Pro, který by měl nabídnout displej s technologií Mini-LED. Velkou neznámou ale zůstává, kdy se takovéhoto produktu vlastně dočkáme. Prvotní úniky zmiňovaly březnovou Keynote, během které by mělo dojít k představení. Ukázalo se ale, že se konference dříve než v dubnu pravděpodobně konat nebude a my si tak stále budeme muset počkat. Portály 9to5Mac a MacRumors však dokázaly v páté beta verzi systému iOS 14.5 najít referenci na grafickou kartu z čipu, kterému Apple přezdívá „13G,“ což by mělo odkazovat na A14X Bionic.

.