Zavřít reklamu

V posledních měsících jsme už několikrát informovali o divizi společnosti Intel, která je zaměřená na vývoj a výrobu mobilních datových čipů. Zejména s ohledem na příchod sítí 5. generace jde o poměrně důležitý byznys. Intel loni na jaře oznámil, že se mu udržování této divize finančně nevyplácí a že by jí chtěl prodat. Po týdnech spekulací to vypadá, že by konečným zájemcem mohl být Apple.

Nové informace přináší The Wall Street Journal, který cituje své vlastní zdroje. Apple je prý ve velmi pokročilé fázi jednání s Intelem a pokud nenastane nějaká zásadnější změna, během příštího týdne by měly být podmínky převzetí finalizovány. Hovoří se o ceně převyšující miliardu dolarů, kterou by Apple za 5G divizi Intelu zaplatil.

V akvizici by měly být zohledněny jak veškeré relevantní patenty, tak výrobní prostory a technologie, stejně jako zaměstnanci. V případě nákupu by tak mohl Apple teoreticky takřka okamžitě začít pracovat, resp. spojit své dosavadní knowhow s nově získanými prostředky.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Tento obchod by měl ve finále být výhodný pro obě strany. Intel se zbaví ztrátové/problémové divize, kterou vlastně vůbec nepotřebuje. Apple by naopak získal neocenitelné knowhow, prostředky a patenty v oblasti, v rámci které se chce v nadcházejících letech čím dál více realizovat. To vše za částku, která Applu příliš mnoho vrásek neudělá.

Apple s Intelem tuto potenciální akvizici diskutoval už loni, společnost z Cupertina však před pár měsíci urovnala své spory s Qualcommem, coby dodavatelem datových modemů, čímž si na nějakou dobu zajistila přísun 4G a 5G modemů pro své iPhony a iPady. Jak se ale zdá, Apple hledá spíše dlouhodobější řešení a akvizice 5G divize společnosti Intel v tom může být více než nápomocná.

Zdroj: WSJ

Témata: , , , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více