Zavřít reklamu

V dnešních souhrnu si posvítíme na dvě velice zajímavé zprávy o jablečném telefonu. iPhonu 12 Pro se totiž již od samotného představení nebývale a podle informací hned několika analytiků z prestižních firem se dají i nadále očekávat lepší prodeje. V souvislosti s iPhonem se navíc nedávno začalo hovořit o vývoji takzvaného MagSafe Battery Packu, který by dokázal dobít jablečný telefon prostřednictvím MagSafe. Dočkáme se u něj i reverzního nabíjení?

U iPhonu 12 Pro se očekává až 50% meziroční nárůst v prodejích

Vloni v říjnu se nám kalifornský gigant pochlubil představením nové generace jablečných telefonů. iPhone 12 přinesl řadu skvělých benefitů, kdy musíme rozhodně vyzdvihnout příchod OLED displejů i na levnější varianty, výkonnější čip Apple A14 Bionic, Ceramic Shield, podpora 5G sítí a noční režim na již všech objektiv fotoaparátu. iPhone 12 se prakticky okamžitě těšil obrovské popularitě, především tedy v případě modelů Pro. Jejich poptávka byla totiž mnohdy až natolik vysoká, kdy Apple dokonce musel navýšit jejich výrobu na úkor jiných produktů.

Podle nejnovějších analýz z Digitimes Research navíc popularita jen tak rychle neopadne. Od „Proček“ se totiž očekává, že v prvním kvartále letošního roku zaznamenají 50% meziroční nárůst v prodejích. Zmiňovaná analýza nadále předpovídá prvenství Applu jakožto nejprodávanějšího výrobce mobilních telefonů. O svou první příčku by ale společnost mohla přijít již koncem března, kdy jej vystřídá Samsung. O popularitě iPhonů je nadále přesvědčen i analytik Samik Chatterjee z prestižní finanční společnosti JP Morgan.Ten tvrdí, že celá generace iPhone 12 se v tomto kvartálu potká s 13% meziročním vzrůstem, a to i navzdory slabší poptávky. Analytik Daniel Ives z firmy Wedbush poté prohlásil, že Apple bude z popularity jejich 5G modelů těžit přinejmenším do roku 2022.

Chystaný MagSafe Battery Pack by mohl umět reverzní nabíjení

Nedávno jsme vás prostřednictvím této pravidelné rubriky informovali o pracích na vývoji jistého MagSafe Battery Packu. Prakticky by se mohlo jednat o vhodnou alternativu k známému pouzdru Smart Battery Case, které v sobě ukrývá akumulátor a dokáže tak znatelně prodloužit výdrž iPhonu. V tomto případě by ale nešlo o obal, nýbrž o kousek příslušenství, které se magneticky uchytí na zádech jablečného telefonu díky technologii MagSafe. O tyto informace se konkrétně podělil Mark Gurman z Bloombergu, který se dá považovat za ověřený zdroj informací. Nadále ale prohlásil, že Apple při vývoji narazil na jisté problémy, kvůli kterým by mohl celý projekt zaniknout ještě před představením.

MagSafe Battery Pack s reverzním nabíjením
Zdroj: MacRumors

Aktuálně se nechal slyšet velice známý leaker Jon Prosser, který v podcastu Genius Bar komentoval příchod tohoto příslušenství. Podle něj Apple pracuje na dvou verzích zmiňovaného Battery Packu, přičemž jedna z nich by měla být prémiová. Ta by oproti standardní variantě měla být schopna jablíčkáři nabídnout i reverzní nabíjení. Ačkoliv jsme se více informací bohužel nedočkali, dá se očekávat, že díky tomuto kousku bychom mohli nabíjet iPhone spolu se sluchátky AirPods současně.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více