Zavřít reklamu

Analytická společnost Kantar Worldpanel zveřejnila své statistiky o tom, jak se na velkých světových trzích prodávaly smartphony na konci roku 2017. Společnost analyzuje data za listopad, neboť prosinec ještě není zpracován. Jak se ovšem zdá, Apple se ke konci roku (očekávaně) vzchopil a prodeje iPhonů značně narostly. Společnosti se podařilo si vylepšit pozici i na trzích, kde se jim předtím tolik nedařilo.

Ve Spojených státech byly všechny tři novinky na prvních třech pozicích nejprodávanějších smartphonů. Na první příčce stojí možná tak trochu paradoxně iPhone 8, až za ním iPhone X a na třetím místě je iPhone 8 Plus. Největší konkurent v podobě Samsungu Galaxy S8, figuruje až na osmém místě. Nebyly to však jen Spojené státy, kde se novým iPhonům dařilo.

iPhone X si vedl výborně i v Číně. Tento zdejší úspěch je významnější v tom, že velkou měrou k tomu přispěli uživatelé, kteří přešli z konkurenční platformy Android a telefonů značek Huawei, Xiaomi, Samsung a další. iPhony 8 a 8 Plus si v Číně vedly také skvěle. Prodeje iPhonu X tvořily 6% z veškerých prodejů smartphonů.

Tabulka prodejnosti na světových trzích (zdroj Macrumors)

kantar-sept-nov-2017

Ve Velké Británii se iPhone opět dostal na první místo v žebříčku nejprodávanějšího smartphonu, kde vystřídal již zmiňovaný Samsung Galaxy S8. Ze všech prodaných smartphonů ve Velké Británii tvořily prodeje iPhonu X 14,4%. Velmi dobře si vedla nová vlajková loď také v Japonsku, kde také skončila na prvním místě prodejnosti. Na tomto trhu si iPhone X ukousl 18,2% z koláče všech prodaných smartphonů za měsíc listopad. Ve zbytku Evropy se Applu zas tak skvěle nedařilo a průměrně se zde prodeje iOS telefonů propadly o 0,6%. Detailní statistiky si můžete přečíst zde.

Zdroj: 9to5mac

.