Zavřít reklamu

Apple včera večer vydal tiskovou zprávu určenou akcionářům, ve kterém je připravuje na to, že ekonomické výsledky společnosti za první kvartál letošního roku nedosáhnout na hodnoty, které si Apple vytyčil. A to zejména ze dvou hlavních důvodů.

Původní předpověď ekonomických výsledků za první letošní kvartál, jež byla zveřejněna 28. ledna, se nyní dle Applu ukazuje jako nepřesná. Za uplynulé tři týdny se výrazně zkomplikovala situace kvůli epidemii koronaviru. V Číně navíc končí oslavy příchodu Nového roku a znovu-rozjetí výroby je z obou těchto důvodů pomalejší, než se původně čekalo.

Oba tyto faktory vedou k tomu, že Apple dle svých slov nedosáhne na cíle, které si pro tento kvartál vytyčil. Jednak v posledních týdnech dochází k poklesu výroby iPhonů, přičemž snížené dodávky se promítnou i do celkových globálních prodejů. Továrny se potýkají s nedostatkem pracovní síly, nebo došlo k omezení výrobních kapacit iPhonů ve prospěch důležitějších a potřebnějších produktů. Dále pak dochází k celkovým poklesům prodejů v Číně, a to zejména s ohledem na omezenou otvírací dobu tamních obchodů, ale samozřejmě také vlivem situace okolo koronaviru.

Apple v tiskové zprávě podotýká, že si společnost uvědomuje závažnost celé situace a zabezpečení zaměstnanců továren a dodavatelů je pro ně na prvním místě. Společnost také hodlá zdvojnásobit vynaložené prostředky na pomoc v boji s nákazou, která decimuje čínské obyvatelstvo v určitých provinciích. I když se většina výrobních závodů nachází mimo hlavní centrum epidemie, nedaří se zcela dle plánů dosáhnout plnohodnotné výroby. Dá se očekávat, že se bude situace postupně zlepšovat, další detaily Apple zveřejní během nadcházejícího konferenčního hovoru s akcionáři, který se uskuteční někdy v první polovině dubna.

Témata: , ,
.