Zavřít reklamu

Mezi jablíčkáři se už delší dobu hovoří o příchodu druhé generace AirPods Pro, které by mohly přinést řadu zajímavých vylepšení. Ačkoliv podle některých zdrojů k jejich odhalení mělo dojít již vloni, ve finále se ukázalo, že šlo jen o pouhé spekulace. I přesto však nad tímto modelem visí stále spousta otazníků a není tedy úplně jasné, s jakými novinkami se Apple ukáže tentokrát. Pojďme si proto posvítit na možné změny a potenciální změnu očekávaných AirPods Pro 2. generace.

Design

Ohledně designu se šíří snad nejvíce spekulací. Některé z nich tvrdí, že se AirPods Pro kompletně zbaví svých nožiček, čímž se vzhledově přiblíží například oblíbenému modelu Beats Studio Buds nebo Samsung Galaxy Buds Live. Změna by tím pádem mohla přijít i v případě nabíjecího pouzdra. Podle zdrojů z asijského dodavatelského řetězce bude celé pouzdro podstatně kompaktnější, kdy se konkrétně zmenší jeho šířka, výška i tloušťka. Takovýchto zpráv se ale šíří hned několik. Zároveň totiž můžeme narazit na zprávy, podle kterých se design samotných sluchátek nezmění, avšak pouzdro bude na druhou stranu skutečně kompaktnější. Navíc by mohlo dostat i dírku pro prostrčení provázku na uchycení, případně i integrovaný reproduktor, který by mohl být umístěn v blízkosti Lightning konektoru.

Aby asi spekulací ohledně designu nebylo málo, tak se mezi jablíčkáři šíří ještě jedna, podle které AirPods Pro 2 přijdou ve dvou velikostech – podobně jako například Apple Watch. Je ale nutné pamatovat na jednu věc. Za tímto posledním výrokem stojí twitterovský účet Mr. White, který ve svých predikcích nebývá zrovna dvakrát nejpřesnější. Ve finále to také může být celé úplně jinak. Design jablečných sluchátek totiž dlouhodobě funguje, kvůli čemuž se zdá spíše nepravděpodobné, aby ho Apple zásadně měnil. Spíše tak můžeme počítat s drobnými úpravami jako u AirPods 3.

Apple_AirPods_3
AirPods 3

Funkce a možnosti

Samozřejmě úplně nejzásadnější jsou pro nás případné nové funkce. Již několik let vedou jablíčkáři debatu nad tím, zdali se sluchátka AirPods Pro dočkají chytrých funkcí pro měření svých aktivit, díky čemuž by se z produktu stal skvělý parťák pro fitness. Teoreticky by si tak díky novým senzorům poradily například s měřením tepové frekvence, ušlých kroků, kalorií a rychlosti. V kombinaci s Apple Watch by jablíčkář následně získal podstatně přesnější data o svých výkonech a aktivitách. V tomto směru ale není jasné, zdali se podobných změn skutečně dočkáme.

Častěji se hovoří o zlepšení již dosavadních možností. Mimo lepšího zvuku bychom se tak mohli dočkat celkového vylepšení režimu potlačování okolního hluku, stejně tak i režimu propustnosti. Některé zdroje pak ještě mluví o změnách v případě adaptivní ekvalizéru. Podstatně zásadní změnou by však mohl být příchod podpory pro bezztrátový přenos zvuku skrze kodek ALAC (Apple Lossless Audio Codec). S touto informací dokonce přišel Ming-Chi Kuo, který je jedním z nejpřesnějších analytiků soustředících se na Apple. V samotném závěru se ještě objevují i další zmínky. Ty v tomto případě hovoří například o tom, že by sluchátka dokázaly automaticky pozastavit přehrávání hudby v případě, kdy detekují hlas. V takovém případě by uživatel okamžitě poznal, zdali na něj někdo nemluví.

lossless-audio-badge-apple-music

AirPods Pro 2: Cena a dostupnost

V poslední řadě se v souvislosti s blížícím se příchodem druhé generace AirPods Pro řeší i jejich cena. Ta by se podle drtivé většiny spekulací změnit nemělo, kvůli čemuž bude i nový model tedy k dostání za 7 290 Kč. Ačkoliv ve srovnání s konkurencí je cenovka o něco vyšší, tak i přesto se sluchátka prodávají jako na běžícím páse. Bylo by proto nelogické do ceny zbytečně zasahovat. Co se pak týče dostupnosti, nejčastěji se hovoří o tom, že Apple nové AirPods Pro 2 představí v posledním čtvrtletí letošního roku. V takovém případě by jablečné společnosti hrály do karet vánoční svátky, během kterých by mohla být zvýšená poptávka po produktu, jako jsou právě sluchátka.

.