Zavřít reklamu

Používáte Google Mapy, Mapy.cz nebo Apple Mapy? Poslední zmíněné byly historicky hodně propírané s ohledem na to, jaké nepřesnosti obsahují, což ostatně byla i pravda. Pokud jste je ale do nynějška spíše ignorovali, možná si už brzy zaslouží vaši pozornost. 

Apple své Mapy vylepšuje postupně a pro tuzemského uživatele možná až příliš pomalu. V lednu letošního roku oznámila společnost velký balík změn, které do aplikace integruje, ale na nás se samozřejmě zapomnělo. Ve více jak osmi tisíc lokalitách totiž umí zobrazit volná parkovací místa, u kterých jde i definovat, jestli obsahují možnost nabíjení elektromobilu. Toto konkrétně až nyní zavádí Waze, kdy jej Apple tedy předstihl. Waze ale tvoří komunita, a tak se těchto informací dočkáme i u nás.

Nicméně Apple se nyní na střední Evropu konečně začíná soustředit více. Konkrétně u nás, na Slovensku, Rakousku, Chorvatsku, Polsku, Maďarsku a Slovinsku testuje vylepšení svých podkladů. Najdete zde lepší značení cest, obrysy lemující ulice, očekávají se i 3D modely vybraných míst. Ve finále se však nejedná o nic jiného než o zpřesnění podkladů, i když to je možná to nejdůležitější, co tady chceme.

Je však pravda, že pokud vycestujete do „populárnějších“ zemí, mají tam Mapy Applu o poznání větší uplatnění, kdy umí navigovat i po budovách. Zpřesňování map bude jistě nějakou chvíli trvat, protože ještě nepokrývá ani celá hlavní města, jakými jsou Praha nebo Bratislava, takže než se dostanou do okresů a obcí, je jasné, že to bude ještě běh na dlouhou trať. V sousedním Německu je však již převod na detailní mapy hotov. Apple nicméně oznámil nové detailní mapy už v roce 2018, kdy se tato novinka dostává k nám ve větší míře až nyní. Třeba už bude za pět let hotovo. 

.