Zavřít reklamu

Nový MacBook Pro je v posledních dnech stále více a více očekávaným produktem. Ten by měl přijít v 14″ a 16″ variantě a takzvaně přehodit kabát, tedy nabídnout svěží změnu designu, a to po vzoru iPadu Pro či iPadu Air (4. generace). Podle nejrůznějších úniků a spekulací se navíc očekává návrat HDMI portu, čtečky SD karet a napájení prostřednictvím MagSafe. Před samotnou konferencí se informace o představení produktu objevovaly stále více. Apple jej ale ve finále světu (zatím) neukázal. Měl to ale vůbec v plánu?

Povedený koncept 16″ MacBooku Pro:

Jako první o představení během WWDC21 promluvil jeden z nejpopulárnějších leakerů, Jon Prosser, který ale není vždy tak úplně přesný. Následně se k němu přidali i dva uznávaní analytici ze společností Wedbush a Morgan Stanley, což značně zvýšilo váhu původního tvrzení. Nyní navíc Max Balzer na svém Twitteru upozornil na další zajímavou věc. Mezi tagy k živému vysílání konference na YouTube totiž našel označení „m1X MacBook Pro“ a „m1x.“ A právě očekávaný MacBook Pro by měl být osazen tímto čipem. Podle Bloombergu by se měl navíc drasticky zvýšit jejich výkon. Nabídnou celkově 10 jader CPU (8 výkonných a 2 úsporná) a na výběr pak bude z 16jádrové či 32jádrové varianty GPU. Operační paměť pak bude možné navýšit až do 64 GB.

Perfektní marketing

Pojďme si ale ještě trošku vysvětlit, co dané tagy vlastně naznačují. Primárně totiž slouží k tomu, aby k danému videu (v tomto případě živému vysílání) přitáhly pozornost co možná nejvíce lidí a ve zkratce se dá tedy říct, že se jedná o něco jako klíčová slova. Nejedná se navíc ani o nic neobvyklého. YouTubeři častokrát do tagů přidávají i popisky, které s jejich videem buďto nesouvisí, případně souvisí jen okrajově. Je tedy poměrně přirozené, že Apple přidal zmiňované tagy ke své poslední keynote. Dokonale tak využil pozornosti, která se navíc před konferencí neustále zvětšovala.

.